Úterý 19. března 2024, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Reprezentace Českých hasičů stále dominuje světu

HASIČI České Republiky ještě po dvou třetinách prohrávali 0 : 2. Teprve penaltový rozstřel ukázal až v 7 sérii vítěze, kterým se stal po konečném stavu 3 : 2 výběr HASIČŮ ČR !

V prvním dubnovém týdnu navštívil Prahu hasičský hokejový tým z Kanady ,který jsme z velké části znali už ze světových hasičských her (WFG) v Paříži 2000. Kanadští hasiči přijeli na hokejový turnaj který se konal ve Žďáru n/Sázavou.

Turnaj probíhal ve dvou skupinách. Skupinu A vyhrál výběr „Hasiči ČR“ po vítězství nad HC REINPO 5 : 1 a nad výběrem Policie ČR 14 : 2. Skupinu „B“ vyhrálo družstvo KANADA po hře s výběrem hasičů Slovenska 4 : 2 a HC GRANIT 6 : 2.

Semifinále skončilo vítězstvím Hasičů ČR nad Hasiči Slovensko 5:1 a prohrou Kanady z HC REINPO 6:2.

V zápase o 5 a 6 místo porazil HC GRANIT Policii ČR 9:0 a o 3 a 4 místo vyhráli slovenští hasiči nad kanadskými 4:2.                                                 Ve finále se tedy utkal výběr HZS ČR a HC REINPO.Finálový zápas po dramatickém průběhu skončil v normálním hracím čase 2: 2, když HASIČI ČR ještě po dvou třetinách prohrávali 0 : 2.

Teprve penaltový rozstřel ukázal až v 7 sérii vítěze, kterým se stal po konečném stavu 3 : 2 výběr HASIČŮ ČR !

Nejlepším brankářem byl vyhlášen – David DUPREE – Kanada
nejlepší obránce – Michal Jágr – HASIČI ČR
nejlepší útočník – Oldřich Válek – HC REINPO
(Nejlepší kustod pplk. Ing. Pavel Tománek)

Po turnaji dorazili Kanaďané do Prahy. Ubytovaní byli, díky středočeským hasičům, v Kamenici kde je školící středisko HZS Středočeského kraje. Někteří se ubytovali přímo v Praze na Starém městě. Díky vedení HZS Praha měli k dispozici po celý týden autobus takže se mohli vozit po pražských zajímavostech (Pražský hrad, Konopiště, Žižkovský vysílač,hasičské stanice a další).

Nakonec si jěště jednou obuli brusle aby v Letňanech v nově postavené hale sehráli zápas s výběrem Hasičského záchranného sboru hl.m.Prahy které hraje spíše rekreačně. Výsledek 4:4 byl pro pražské mužstvo úspěchem.