Neděle 23. ledna 2022, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Tragická nehoda zablokovala dálnici

Život mladého řidiče a dvě zranění si dnes odpoledne vyžádala dopravní nehoda na dálnici D2 u Kostic na Břeclavsku.

Nehoda se stala na 53,5 kilometru dálnice D2 nedaleko hranice se Slovenskem v místě, kde silničáři opravují povrch poloviny dálnice a oba jízdní směry jsou svedeny do druhé poloviny D2. Čtyřiadvacetiletý řidič slovenské dodávky Opel Movano, který jel od Bratislavy, zřejmě ve zúženém úseku dálnice předjížděl.

S dodávkou přejel dvojitou plnou čáru a v protisměru vjel přímo do jízdní dráhy tahači Mercedes s cisternovým návěsem, přijíždějícím od Břeclavi. Řidič tahače se snažil střetu vyhnout a strhnul volant doprava na svodidlo. Čelní srážce se mu však již nepodařilo zabránit. Ve zdemolované dodávce zamřel 24letý řidič, jeho 23letého těžce zraněného spolujezdce dopravil vrtulník letecké záchranné služby do nemocnice v Brně. Do břeclavské nemocnice zdravotníci převezli zraněného 33letého řidiče tahače. Obě vozidla zcela zatarasila dálnici a provoz byl v obou směrech na více než tři hodiny zastaven. I když policisté dopravu odkláněli, před uzavřeným úsekem se v obou směrech tvořily až šestikilometrové kolony stojících, nebo pomalu pojíždějících kamionů a osobních vozidel.

Nehoda byla operačnímu středisku HZS ohlášena ve 12.35 hodin, na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice v Břeclavi. Po příjezdu hasiči zajistili místo nehody a pomohli zdravotníkům při ošetřování zraněných a jejich nakládání do sanitky a do vrtulníku. Na obou vozidlech udělali protipožární opatření a u kamionu odpojili baterii. Sorbentem také na vozovce zasypali louži uniklých provozních kapalin.

Po vyšetření a zadokumentování nehody dopravními policisty z kabiny dodávky pomocí hydraulického nářadí vystříhali zaklíněné tělo řidiče. Posádce vyprošťovacího mechanismu hasiči pomohli uvolnit dálnici od vraků vozidel, povrch vozovky uklidili od použitého sorbentu a střepů i úlomků karoserií.

Ilustrační foto

por. Mgr. Jaroslav Haid
tiskový mluvčí
HZS Jihomoravského kraje-swo-

Sdílet