Čtvrtek 25. dubna 2024, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Čeští hasiči začali v Liverpoolu excelentně, první den = 4 medaile

Zlato z cyklistického trenažéru, stříbro a bronz v lezení na obtížnost, bronz v maratonu a kvalitní šesté místo v indoor veslování – to jsou úspěchy českých reprezentantů na 10. světových hrách hasičů v anglickém Liverpoolu po prvním dnu soutěží. Česká výprava tak již má 4 cenné kovy.

Zlato z cyklistického trenažéru, stříbro a bronz v lezení na obtížnost, bronz v maratonu a kvalitní šesté místo v indoor veslování – to jsou úspěchy českých reprezentantů na 10. světových hrách hasičů v anglickém Liverpoolu po prvním dnu soutěží. Česká výprava tak již má 4 cenné kovy.<o:p></o:p>

Liverpool

<o:p> </o:p>Zlatou medaili získal nestárnoucí Vladimír Vysocký (50 let) z Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ve finále sprintu na 500 metrů na cyklotrenažéru, kterému aplaudovala celá liverpoolská Arena s velkou podporou české výpravy.<o:p></o:p>

<o:p> </o:p>Dalším úspěšným závodem bylo v úterý lezení na obtížnost. V nejobtížnější kategorii Elite získal stříbro Martin Gospoš opět z HZS MSK, bronz v kategorii Intermediate vybojoval Tomáš Višnar (HZS Královéhradeckého kraje).<o:p></o:p>

<o:p> </o:p>A bronzovou medaili získal také Bohumil Kučera (HZS Olomouc) v kategorii veteránů.<o:p></o:p>

<o:p> </o:p>Úspěchem skončila také štafety ve veslování na trenažéru na <st1:metriccon­verter productid=„5 km“ w:st=„on“>5 km</st1:metric­converter>, kde čtyřčlenný tým z HZS MSK (Miroslav Šín, Michal Gurný, Jakub Švidernoch a Roman Viej) obsadil v mimořádně silné konkurenci „pouze“ 6. místo, přitom čas by na předchozích Světových hasičských hrách v Hongkongu stačil na stříbrnou medaili.<o:p></o:p>

<o:p></o:p>V úterý také začalo klání v beach volejbale – a velmi nadějně. Miloš Střelka a Ondřej Lach z HZS MSK jsou po rozřazovacích bojích na 2. místě ve své skupině. Turnaj pokračuje v dalších dnech. <o:p></o:p>

<o:p> </o:p>Světových hasičských her v Liverpoolu se účastní bezmála 3000 sportovců. Česká výprava má 42 závodníků.<o:p></o:p>

<o:p> </o:p>

Info: por. Mgr. Petr Kůdela<o:p></o:p>
tiskový mluvčí<o:p></o:p>