Úterý 23. dubna 2024, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Přebor HZS ČR v triatlonu

Jako již tradičně pořádal SKP Nymburk triatlonový závod Českého poháru na tratích sprint triatlonu (750 m plavání, 20 km kolo a 5 km běh). V rámci tohoto závodu byl vyhlášen přebor HZS ČR v kategoriích do 40 a nad 40 let.

Horké počasí předchozích dní se v den závodu umoudřilo a tak se mohlo cca 150 borců, mezi nimi i deset příslušníků HZS, vydat na trať závodu. Všichni odprezentovaní příslušníci HZS závod dokončili.

Kat.nad 40 let
1.Minář Oldřich Moravskoslezský kraj 1:10:09,9
2.Kubínek František Jihomoravský kraj 1:17:07,2
3.Kapitán Karel Středočeský kraj 1:27:51,2

Poděkování za uspořádání závodu patří členům SKP Nymburk a především pak řediteli závodu Ing. Petru Műllerovi. Pomocnou ruku pořadatelům podal také HZS Středočeského kraje ÚO Nymburk, který pomáhal se zabezpečením a GŘ HZS ČR, které věnovalo věcné ceny.
Upozornění pro příští ročníky ze strany hlavního rozhodčího: Závod probíhá dle pravidel Českého triatlonového svazu. Rovněž tak i vybavení závodníků (jízdní kolo) musí odpovídat těmto regulím. Letos na nás byl hlavní rozhodčí hodný a připustil k závodu i ty, kteří použili horská kola. Pro příště už to zřejmě nebude možné a to hlavně z důvodu bezpečnosti závodících.