Čtvrtek 25. dubna 2024, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Pobedimský mlady hasiči súťažili v ČR

V dňoch 7.8 až 17. 8. 2008 sa Pobedimský mladý hasiči zúčastnili medzinárodnej hasičskej súťaže v Českej republike,obci Toužim.

Na tejto súťaži si mladý hasiči zmerali sily s kamarátmi z Českej Republiky,Poľskej republiky a maďarskej repuliky.

Poriadateľ súťaže bol Sbor Dobrovoľných Hasičov Toužim.Súťaž sa konala dňa 9. 8. 2008 v obci Toužim okres Karlové Vary.

DHZ Pobedim pripravil na tuto súťaž 3 hasičske družstvá

Prvé družstvo bolo zmiešane a tvorili ju chlapci a dievčata od 10 do 15 rokov a to:

David Mihočka,Tomáš Garžík,Patrik Svetlík,Petra Rusnáčková,Kristína Macová a Mária Svetlíková zmiešané družstvo tvorili deti z Pobedima a Bašoviec.

Ďalšie dve družstvá ktoré reprezentovali našu obec a celé slovensko boli chlapci od 15 rokov do 18 rokov a to:

Dušan Vavro,Mário Plichta,Filip Vavro,Matúš Lednický,Michal Gono,Filip Lednický,Patrik Mikláš,Dominik Sedmina,Ivan Vlado a Tomáš Vavro.

Ich vedúci počas pobytu boli: Martin Piškula, Silvester Palkovič,Martin Vallo a

Zdenka Rusnáčková.

Súťažilo sa v disciplinách: hasičská štafeta /2 pokusy/ a hasičský útok s vodou /1 pokus/.

Za Slovensku republiku – Pobedim A, Pobedim B

Ubytovanie počas celého pobytu bolo zabezpečené v domove mládeže poľnohospodárskej školy Toužim.

Počas pobytu /10 dní/ mladý hasiči a ich vedúci zažili veľa zážitkov. Prvý deň bola cesta a ubytovanie, druhý deň sa všetci zúčastnený /česi,slováci,ma­dari a poliaci/ zúčastnili treningu na súťaž a poobede navštívili zámok Bečov nad Teplou.

Tretí deň sa konala hasičská súťaž v obci Toužim tu sa naši najmenší umiestnili na peknom 4.mieste a družstvo starších Pobedim A sa umiestnilo na krasnom 3.mieste /získali krásny veľký pohár/ a Pobedim B sa umiestnil na 4.mieste.

Ďalší deň sa konali turnaje vo futbale,volej­bale,kde družstvo Pobedima vyhralo prvé miesto aj vo futbale aj vo volejbale a tym porazili všetky štaty česku republiku,maďar­sko,poľsko.

Na ďalší deň sme navštívili hasičskú stanicu Plzeň /druhú najmodernejšiu v českej republike/,kde si deti ale aj dospely mohli pozriet život na hasičskej stanici,boli oboznámený o priebehu celodennej smeny,vypočuli si odborný výklad o hasičských vozidlach a mali možnosť si vyskúšať výstroj a výzbroj hasiča.Po prehliadke hasičskej stanice sme sa odobrali na plavecký bazen v Plzni v meste Plzeň sme vykonali aj exkurziu pivovaru Pilsner Urquel .

Piaty den mali deti možnosť vyrobiť pomocou ručnej tvorivosti a fantázie suveníri pre svojich rodičov.

Šiesty den sa konali jazdy na motokárach a trening na ďalšiu súťaž ktorá sa konala v obci Tepla okres Karlové Vary a navštívili sme aj Karlové Vary

Siedmy deň sme navštivili hasičskú stanicu v meste Most a po exkurzií sme navštívili aquapark v meste Most.

Ďalší den sme navštívili Marianske Lázne a videli sme zpievajúcu fontánu.

V sobotu 16. 8. 2008 sa konala hasičska súťaž v obci Teplá,na tejto suťaži sa naši najmenší umiestnili na krásnom 1.mieste čím získali krásny putovný pohár a družstvo starších sa umiestnilo Pobedim B na peknom 3.mieste a Pobedim A na 4.mieste.

Celý týždenný pobyt bol veľmi zaujímavý,naučny a tešíme sa na ďalšie spoločné stretnutie.

Súťažilo sa podľa pravidiel, ktoré sa na Slovensku nepoužívajú ale aj tak si Slovenská výprava počínala na súťaži výborne. Vid výsledky a umiestnenie na hasičskej suťaži.

Pobedimský mladý hasiči si domov priviezli krásne poháre a diplomy, veľa, zážitkov a skúseností ale aj krásny putovný pohár.

Za tento krásny výkon patrí odo mňa /predsedu DHZ/, ale aj od ostatných členov a samozrejme od starostu obce Pobedim p.Lednického Martina a starostu obce Bašovce p.Tomašíka Vladimíra veľké poďakovanie „Chlapci a dievčatá nech sa vám stále takto darí"