Sobota 27. dubna 2024, od 07:00 bude sloužit směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Čeští hasiči získali v Liverpoolu již 25 medailí

Osm zlatých, devět stříbrných a osm bronzových medailí již získala česká výprava na 10. Světových hrách hasičů, které se konají v anglickém Liverpoolu. V celkovém hodnocení národů podle medailí se drží kolem 5. místa, když jednoznačně nejlepší jsou domácí Angličané. Vedle toho mnozí z celkových pěti desítek českých hasičů získávají uznání i v dalších sportech, kde na medaile nedosáhli.<o:p></o:p>

<o:p></o:p>Soutěžní disciplíny začaly v úterý 26.8. a končí 2. 9. 2008. Ve vrcholové disciplíně her, hasičském víceboji TFA (Nejtvrdší hasič přežije), kam se přihlásilo kolem 600 sportovců, dosud česká výprava získala tři bronzové medaile. Nejúspěšnější byli dosud čeští hasiči ve zdolávání vojenské překážkové dráhy, kde získali 4 zlaté, 1 stříbrnou a dvě bronzové medaile.<o:p>
</o:p>

Vzhledem k obtížnosti popsat v jedné zprávě všechny úspěchy českých hasičů (i těsně pod stupni vítězů) posílám přehled medailových úspěchů, jak jsem je dostal od vedoucího výpravy a vyčetl z oficiálních stránek Světových her hasičů.<o:p>
</o:p>

V hodnocení národů je jednoznačně nejlepší Anglie, na dalších místech se s menšími medailovými rozdíly usadily Německo, Francie, Španělsko, ČR, za námi je Skotsko a Wales.

- František Koch (HZS MSK) – tenis

- Irena Šlezingerová (HZS Pard. kraje) – rychlostní kanoistika <st1:metriccon­verter productid=„200 metrů“ w:st=„on“>200 metrů</st1:me­tricconverter> v kat. 29–39 let