Pátek 21. ledna 2022, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Hasiči vyprostili zraněného řidiče nákladního vozu

Dnes v 8:01 hod. byl na operační středisko HZS Libereckého kraje ohlášen střet dvou nákladních vozů a osobního vozidla na rychlostní komunikaci č. I/35 ve stoupání u obce Jeřmanice ve směru z Liberce na Turnov. Podle ohlašovatele zůstala jedna osoba ve vozidle zaklíněna.

Dnes v 8:01 hod. byl na operační středisko HZS Libereckého kraje ohlášen střet dvou nákladních vozů a osobního vozidla na rychlostní komunikaci č. I/35 ve stoupání u obce Jeřmanice ve směru z Liberce na Turnov. Podle ohlašovatele zůstala jedna osoba ve vozidle zaklíněna. Na místo nehody byla vyslána jednotka libereckých profesionálních hasičů spolu s dobrovolnými kolegy z Hodkovic nad Mohelkou.

Hasiči nalezli na místě dva havarované kamiony, z nichž první z důvodu pravděpodobně technické závady zastavil a druhý do něho zezadu narazil. Účastníkem dopravní nehody byl i osobní vůz, který vyjel pouze mimo vozovku. Hasiči nalezli v pomačkané kabině druhého kamionu zaklíněného řidiče, kterého v půl deváté vyprostili pomocí hydraulického nářadí a navijáku. Poté zraněného muže pomohli naložit do sanitky. Zranění utrpěl také spolujezdec z druhého kamionu.

Momentálně na místě zůstává ještě dobrovolná jednotka hasičů z Hodkovic nad Mohelkou, která se postará o úklid komunikace po vyšetření nehody policisty.

Ilustrační foto


por. Mgr. Iva Michalíčková
tisková mluvčí
HZS Libereckého kraje
-swo- 

Sdílet