Pátek 26. dubna 2024, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Čeští hasiči získali v Liverpoolu již 36 medailí, z toho 11 v TFA

Nejméně čtrnáct zlatých, jedenáct stříbrných a jedenáct bronzových medailí již získala česká výprava na 10. Světových hrách hasičů, které v úterý 2. 9. 2008 končí v anglickém Liverpoolu. V celkovém hodnocení národů podle medailí se drží na krásném 9. místě za velkými výpravami hlavně ze západoevropských ze­mí.

Nejméně čtrnáct zlatých, jedenáct stříbrných a jedenáct bronzových medailí již získala česká výprava na 10. Světových hrách hasičů, které v úterý 2. 9. 2008 končí v anglickém Liverpoolu. V celkovém hodnocení národů podle medailí se drží na krásném 9. místě za velkými výpravami hlavně ze západoevropských zemí. A to zatím neznáme výsledky ze zápasu řeckořímského a volného stylu, kde hasiči z Chomutova měli získat hned několik cenných kovů.

Soutěžní disciplíny začaly před týdnem v úterý 26.8. Ve vrcholové disciplíně her, hasičském víceboji TFA (Nejtvrdší hasič přežije), kam se přihlásilo kolem 600 sportovců, získala česká výprava, čítající pět desítek sportovců, celkem 11 medailí!!! Čtyři byly zlaté, dvě stříbrné a pět bronzových…

Svou třetí zlatou získal na hrách (1. zlato v cyklistickém sprintu na trenažéru, 2. zlato v překážkové dráze), tentokrát ve svém opět velmi povedeném TFA, Vladimír Vysocký z Ostravy (HZS MSK) v kategorii nad 50 let, další zlato v TFA přidali Michal Mour (HZS Středočeského kraje) v kategorii nad 30 let, Jaromír Barcuch (HZS Olomouckého kraje) v kategorii nad 55 let a hlavně reprezentační tým I.

Stříbro si odvážejí do ČR mistr Evropy v TFA Lukáš Novák a v kategorii nad 30 let Jan Semerádt. Bronz získal reprezentační tým II, Zdeněk Koutník (do 30 let), Karel Krátký (nad 30 let), Oldřich Minář (nad 40 let) a Oldřich Dvořák (nad 55 let).

Další medaili – celkově svou třetí na hrách – si v závěru her vybojoval nestárnoucí Bohumil Kučera, a to stříbro v terénním přespolním běhu. Vedle toho má již dva bronzy – z maratonu veteránu a TFA.

Zcela na závěr her se uskutečnila bojová disciplína v uvolněném hravém stylu. Naši reprezentanti potvrdili českou hravost, týmového ducha, absolutní sehranost a spolehlivost, kdy při plném nasazení a obětavosti skončili těsně za medailovými pozicemi.

Vzhledem k obtížnosti popsat v jedné zprávě všechny úspěchy českých hasičů (i těsně pod stupni vítězů) posílám opět přehled medailových úspěchů, jak jsem je dostal od vedoucího výpravy a vyčetl z oficiálních stránek Světových her hasičů v Liverpoolu. Vyplývá z toho mj., že sportovci z Moravskoslezského kraje – v Liverpoolu jich bylo 15 – dosud získali, nebo se podíleli na zisku celkem 7 zlatých, 3 stříbrných a jedné bronzové medaile. A hned několik medailí jim uniklo o vlásek.

Část veleúspěšné české výpravy odlétá kolem úterního poledne z Liverpoolu. V Ostravě by měla být, pokud vše půjde hladce, v úterý (tj. dnes) kolem 20:00.