Pondělí 20. září 2021, od 07:00 bude sloužit směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

V Petrovicích shořel traktor

Ve středu, 10. září 2008, byl ve 21:14 nahlášen požár autoservisu AVIA Servis v Petrovicích u Sušice. Na místo události vyjely jednotky HZS ze stanice Sušice a dobrovolné sbory obcí Petrovice, Milínov a Hartmanice.

Jednalo se o požár traktoru, který se šířil na nákladní vůz Avia, v jehož blízkosti se nacházely autogenní soupravy na svařování. Po příjezdu na místo bylo průzkumem zjištěno, že majitel objektu byl již na místě a snažil se spolu s SDH Petrovice požár hasit přenosnými hasícími přístroji. Jednotka HZS v dýchací technice požár lokalizovala jedním vysokotlakým proudem během půlhodiny. Požárem byl zasažen pouze traktor, který byl následně vytažen ven z objektu.

Jednotka provedla odvětrání pomocí přetlakového ventilátoru a spolu s jednotkami SDH částečně rozebrala střechu objektu, aby zabránila dalšímu skrytému šíření požáru. Část půdního prostoru pod střechou servisu zasažen nebyl. Po kompletním odvětrání a dohašení traktoru jednotky provedly závěrečný průzkum a postupně se vracely zpět na základnu. Nikdo nebyl zraněn.

Škoda byla předběžně odhadnuta na 250 tisíc korun (150 tisíc korun na traktoru a 100 tisíc korun na objektu). Příčina vzniku požáru je stále v šetření Policie ČR, v úvahu připadá technická závada elektrických instalací traktoru.


Blanka Nechvátalová
(zast. tisk. mluvčí)


-skw-

Sdílet