Pátek 28. ledna 2022, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

IRON FIREMAN® 2008 – startujeme tuto sobotu 20.září, novinkou je vysoká výhra a velkoplošná obrazovka

POZOR – pro velký zájem jsme navýšili kapacitu startovních polí, může se tak přihlásit dalších 10 závodníků i z řad dobrovolných hasičů. Nové prostředí nejvyšší budovy v České republice CITY TOWER a nový styl závodu, to jsou lákadla na atraktivní hasičskou exhibici TFA. Poprvé budou diváci moci sledovat i výstup do nejvyššího patra na velkoplošné obrazovce.

Nové prostředí nejvyšší budovy v České republice CITY TOWER a nový styl závodu, to jsou lákadla na atraktivní hasičskou exhibici TFA. Profesionální hasiči z České republiky, Slovenska, Rakouska, USA, Velké Británie, Polska a Maďarska se utkají v trojboji, který prověří jejich fyzickou zdatnost. Rozbalování hadic , 100 úderů 9kg palicí, přeskok dvou bariér a přenesení dvou 20kg barelů. Na závěr této silové části musí hasiči přenést 80kg figurínu. Tím ale jejich závod nekončí, čeká je totiž to nejtěžší, vyběhnout do posledního patra nejvyšší budovy v ČR – CITY TOWER. Vše se absolvuje bez přestávky a v plné výzbroji. Letošní novinkou je atraktivní paralelní závod a cena pro vítěze – 1.000€. Na startu se objeví ti nejlepší hasiči z ČR a Evropy. Překvapením by mohla být i účastnice něžného pohlaví a hasiče z USA. Poprvé budou diváci moci sledovat i výstup do nejvyššího patra na velkoplošné obrazovce.

Soutěž, která vzdává hold hasičům, kteří zahynuli pro záchranu druhých, se koná již po šesté v atraktivním prostředí nejvyšších budov v České republice na pražské Pankráci. Spolu se serverem POŽÁRY.cz jí pořádá Městská část Praha 4 a společnost ECM jako majitel nově zrekonstruované budovy CITY TOWER.Pro diváky je připraven i doprovodný program. Mohou si prohlédnout nejnovější hasičskou techniku, děti mohou soutěžit v kreslení a připraveno je i dopravní hřiště Městské policie, která předvede také ukázku svých psovodů. Nebude chybět ani tradiční slanění lezců pražských hasičů, tentokrát poprvé z budovy CITY TOWER. Přijďte podpořit hasiče v jednom z nejnáročnějších závodů a zároveň strávit příjemnou sobotu babího léta. Vstup zdarma.

Po skončení akce je připravena AFTER PARTY serveru POŽÁRY.cz v restauraci Café Karlín na Praze 8 v ulici Sokolovská 71, kam jsou všichni srdečně zváni.Pokud se chcete ještě přihlásit do závodu, zašlete email na martin.kavka@pozary.cz

Seznam závodníků

Česká republika

Pavel Horník – Beroun

Jan Šeps

Jan Kubíček

Zbyněk Pochman- Pha

Pavel Mošnička- Pha

David Horák- Pha

Lukáš Smetana

Pavel Kudláček – Tachov
Milan Riška – Tachov

Moleš Petr – HZS Hodonín

Vokatý Jaroslav – Ústí nad Labem

Petr Sladký – HZS ZLK

Jakes – Praha

Koutník – Praha

Semráth – Liberec

Zeman – Praha

Lukáš Novák – Ustí nad Orlicí

Ivoš Hasal – Praha

Petr Benda – Tábor
Michal Podzimek – Tábor
Jiří Dvořák – Tábor

Petr Habeš – České Budějovice
Jan Šindelka – Prostějov

Radek Musil – Liberec

Jaroslav Krulík – Kbely JSDH

Vratislav Hruška – JSDH Mrač

Jiří Dolan – Hroznová Lhota JSDH

Jindřich Maruška – Liberec

Tomáš Lehký – Žamberk

Libor Šedivý –

Dušan Plodr

Václav Janů

Jakub Morávek – JSDH Chrudim

Jan Šalamon – JSDH Liberec

Filip Štěpánek – JSDH Tišnov

Britové

Stuart Brereton

Paul Matthews

Andy Shrehane

Nathan Clark

Chris Richards

Poláci

Rafał Świechowicz
Adrian Bernacki
Michał Kwaśniewski
Maciej Bajbak
Piotr Łęgosz
Tomasz Boniecki
Arkadiusz Zakierski
Arkadiusz Stec
Marcin Kuźmiński

Maďaři

Norbert Zalotai
Marton Karoly
Ferenc Erdas
Mihaly Szappanos 

USA

Damen Dowse

Rakousko

Andreas Gassner

Slovensko

Adrian Ficik

Sdílet