Úterý 21. března 2023, od 07:00 bude sloužit směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

V Hradci Králové byl slavnostně otevřen zrekonstruovaný stadion pro výcvik a požární sport

Investorem nově otevřeného stadionu na požární sport byl Hasičský záchranný sbor Královehradeckého kraje a na financování projektu se podílelo také město Hradec Králové a Královehradecký kraj. Celkové náklady dosáhly 23,9 mil. Kč včetně DPH. Slavnostní otevření se konalo 19. května 2016 za přítomnosti významných hostů.

Podle projektové dokumentace firmy Tomáš Vymetálek Architecs s.r.o. úpravy provedla SWIETELSKY stavební s.r.o., závod SPORTOVNÍ STAVBY.

Stadion leží za Střední průmyslovou školou mezi ulicemi Brněnská, Botanická a 17. listopadu. Kromě klasických sportovišť určených pro zvyšování fyzické kondice hasičů je na stadionu také hasičská věž.


Před zahájením rekonstrukce stadion dlouhé roky jen chátral, protože byl v majetku ministerstva obrany a tudíž HZS nemohl do stadionu investovat. Investice již byla nezbytně nutná. V blízké budoucnosti plánujeme vybudovat šatny, které tento stadion nikdy za MO neměl, a sociální zařízení,

řekl plk. Ing. František Mencl, krajský ředitel Hasičského záchranného sboru.


Během rekonstrukce zahájené v červenci loňského roku byla opravena hasičská věž, všechny komunikace a zpevněné plochy a také všechna sportoviště. Cvičná čtyřvěž má vlastní rozběhovou dráhu. Klasická škvára byla na běžeckém oválu vyměněna za umělý povrch.

Čtyřsetmetrový ovál má šest drah a rovinku. Ta je dlouhá 110 metrů a má dokonce osm drah. Zrekonstruovány byly také všechny sítě na stadionu, tedy vodovod, rozvody nízkého napětí, kanalizace a kanalizační přípojka. Areál byl odvodněn a vyměněna byla část oplocení, včetně nových vjezdových bran.

První závodní křest zažije stadion 24. června 2016, kdy se zde bude konat krajská soutěž v požárním sportu HZS Královéhradeckého a HZS Pardubického kraje.

Na financování rekonstrukce se vlastními prostředky podílel z největší části Hasičský záchranný sbor Královéhradeckého kraje a po šesti milionech investoval také Královéhradecký kraj a město Hradec Králové. Stadion bude sloužit nejen k výcviku profesionálních, ale i dobrovolných hasičů. Budou se zde pořádat také soutěže v požárním sportu a využívat ho budou i žáci některých okolních hradeckých škol.


Jsem rád, že jsme mohli opravit stadion právě pro hasiče. Profesionální i dobrovolní hasiči musí mít vhodné zázemí pro svou přípravu,

uvedl Robert Běhal, ředitel závodu SPORTOVNÍ STAVBY společnosti SWIETELSKY stavební s.r.o.


Pozvání na slavnostní otevření stadionu přijali také hejtman Královéhradeckého kraje Bc. Lubomír Franc a primátor města Hradec Králové MUDr. Zdeněk Fink. Akce se zúčastnili rovněž zástupci Generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru České republiky a poslanec Ing. Roman Váňa.

V rámci otevření stadionu předvedli výstup do čtvrtého podlaží cvičné věže nejlepší závodníci z HZS Královéhradeckého kraje, kteří také otestovali běžecký ovál při disciplíně 100 m s překážkami.

Představili se zde: Václav Novotný, vicemistr ČR ve výstupu na věž a člen reprezentačního družstva, juniorští reprezentanti Stanislav Paulíček a Jan Zhříval, absolutní mistr ČR v běhu na 100 m Petr Mařan a držitel rekordu ČR ve štafetě na 4 x100 m Jiří Wolf.

Sdílet