Sobota 18. září 2021, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Souhrnná informace z dnešních jednání představitelů OSH s generálním ředitelem HZS ČR a 1. náměstkem ministra vnitra

Dne 18. září od 8.00 hod. do 9.00 hod. proběhla schůzka, které se zúčastnil Miroslav Štěpán, generální ředitel HZS ČR a Zdeněk J. Oberreiter, Zdeněk Juřík a Jiří Nagaj za OS hasičů.

Dne 18. září od 8.00 hod. do 9.00 hod. proběhla již včera v aktualitách OSH avizovaná schůzka, které se zúčastnil Miroslav Štěpán, generální ředitel HZS ČR a Zdeněk J. Oberreiter, Zdeněk Juřík a Jiří Nagaj za OS hasičů.

Z jednání vyplynulo, že mzdový fond HZS ČR bude posílen ještě pro letošní rok o cca 60 mil. Kč a tato částka bude distribuována do rozpočtů HZS krajů ještě v tomto čtvrtletí. Předseda OS hasičů seznámil generálního ředitele s průběhem vyjednávání předsedů odborových svazů ROPO s vládou. Generální ředitel HZS ČR informoval o delimitaci 157. záchranného praporu Hlučín do struktury HZS ČR s tím, že delimitace prostředků od Ministerstva obrany plně pokryje jejich mzdové a ostatní náklady.

Od 10.00 hod. do 11.30 hod. proběhlo jednání mezi vedením Ministerstva vnitra a OSH. Části jednání se zúčastnili ministr vnitra Ivan Langer a po celou dobu jednání byl přítomen jeho první náměstek Jaroslav Salivar a na odborové straně se jednání zúčastnili zástupci OSH ve stejném složení jako u první schůzky. První náměstek ministra vnitra potvrdil, že pro letošní rok bude navýšena průměrná mzda u HZS ČR o 1,5% proti skutečnosti roku 2007, což znamená navýšení v celoročním průměru o 3 300 Kč na příslušníka. Toto navýšení znamená, že při inflaci 6.9% v měsíci červenci 2008 se pouze sníží propad reálných mezd z 5.4% na 4.6%. Kromě těchto opatření, které by plynula z vnitřních zdrojů resortu MV a řešila situaci v roce 2008, očekávají odbory rozhodnutí vlády, které by mělo padnout 22. září 2008 při projednání návrhu státního rozpočtu na rok 2009 a umožnilo pro rozpočtové a příspěvkové organizace napojené na státní rozpočet pětiprocentní nárůst průměrné mzdy v této sféře v roce 2009. Pokud nedojde k nalezení částky 2,6 mld. ve státním rozpočtu pro rok 2009, je vedení MV ochotno jednat s odbory o navýšení platů v rozpětí 1,5% až 4%. Na našich přípravách protestu proti přístupu vlády k odměňování v rozpočtové sféře se nic nemění, pozorně proto sledujte poštu pro ZO OSH a aktuality na webu.


Zdeněk J. Oberreiter
předseda OS hasičů

převzato z www.osh.cz


Aktuální informace o dalším vyjednávání o platech pro rok 2009 – článek OSH ze 17.9. 2008

-wap-

Sdílet