Sobota 18. září 2021, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

VIDEO: Střet na přejezdu a požár částí škodovek

Jednotka HZS SŽDC z pražské požární stanice Chodovská zasahovala včera, 18.9. 2008 u dvou mimořádných událostí. Ráno byla vyslána do Hvězdonic, kde došlo ke střetu Mercedesu a motorového vlaku, k večeru pak do Neporyj k nahlášenému požáru budovy.

Jednotka HZS SŽDC z pražské požární stanice Chodovská zasahovala včera, 18.9. 2008 u dvou mimořádných událostí. Ráno byla vyslána do Hvězdonic, kde došlo ke střetu Mercedesu a motorového vlaku, k večeru pak do Neporyj k nahlášenému požáru budovy.<o:p>
</o:p>

požár Řeporyje

<o:p> </o:p>

08.13, 18.9. 2008, Hvězdonice

<o:p>DN na přejezdu</o:p>
Jednotka vyjela vozy CAS 24/2500/400-M3V, VEA-UL1 v počtu 1+4+inspektor RIBŽD, trať č. 212 žst. Hvězdonice v km 057,785 k nehodové události: střet motorového vlaku řady 810 s osobním automobilem Mercedes S320. Jednotka provedla průzkum zda-li z vozu neunikají provozní náplně – bez úniku. Řidič se nacházel mimo vozidlo. Po zadokumentování události Policií ČR a RIBŽD naše jednotka provedla za pomoci lanového navijáku vyproštění vozidla z příkopu u přejezdu, Mercedes měl nepoškozený motor, přivolaná odtahová služba ho nastartovala, aby těžký automobil snadněji mohl vyjet na komunikaci. Na vlaku byla poškozena přední pravá stupačka a hadice. Předběžná škoda na ČD 15 000 Kč, na Mercedesu 1 500 000 Kč. <o:p>
</o:p>

16.26, 18.9. 2008, 5-Řeporyje<o:p>
</o:p>

<o:p>Požár</o:p>
Jednotka vyjela vozem CAS 24 k nahlášenému výskytu kouře v areálu bývalé vápenky v Řeporyjích, kterým prochází trat č.173. Po příjezdu k místu události na nás čekal ohlašovatel z řad policie ČR, který jednotku navedl k místu případu. Jednalo se o hořící střechu a části vraků automobilů v bývalém drážním domku o rozměrech 4×4 m, nacházejícím se bezprostředně vedle kolejiště. Na likvidaci požáru jednotka použila vysokotlakou vodu, hasební práce byly prováděny v dýchací technice z důvodu ochrany zasahujících hasiči před intoxikací zplodinami hoření. Po likvidaci se jednotka vrátila zpět na svojí základnu. Událost se obešla beze škody a zranění, pravděpodobná příčina úmyslné zapálení či hra dětí. Celý objekt bývalé vápenky přímo svádí k dětským ,,dobrodružným" hrám, jejich přítomnost u požáru o tom svědčí. Nezabezpečené polorozpadlé budovy jsou však nebzpečné, přijít v nich k úrazu je velice snadné. Objekt zřejmě nemá žádného majitele a tak se v něm může pohybovat kdokoliv. Budovy také obývají bezdomovci. Sice sem jezdí Městská policie, ale aby tam byla stále, to nelze. Ostatně ani naše jednotka zde nebyla na požáru poprvé, viz tento článek.

<o:p> </o:p>

-wap-

Sdílet