Sobota 25. března 2023, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Profesionální hasiči dvou krajů soutěžili ve vyprošťování osob ve Valašském Meziříčí

Dne 08.09.2016 v devět hodin ráno byl v areálu stadionu TJ Valašské Meziříčí zahájen XXI. ročník oblastní soutěže jednotek HZS Zlínského a Olomouckého kraje ve vyprošťování osob z havarovaných vozidel.

Slavnostního zahájení se mimo soutěžících a rozhodčích zúčastnili také ředitelé HZS Zlínského kraje plk. Ing. Vít Rušar a HZS Olomouckého kraje plk. Ing. Karel Kolařík, starosta města Valašské Meziříčí Bc. Robert Stržínek (pod jehož záštitou se soutěž konala), zástupci vedení Zlínského kraje, krajského ředitelství Policie ČR Zl. kraje, krajského Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska a další hosté.

Na start se postupně postavilo osm družstev, která se probojovala ze svých územních kol. Z našeho kraje soutěžili profesionální hasiči ze Zlína, Uherského Brodu, Kroměříže a Vsetína. Z Olomouckého kraje to byla družstva ze stanic Olomouc, Přerov, Jeseník a Prostějov.

Na každé soutěžní družstvo složené z velitele a tří hasičů čekala simulovaná dopravní nehoda jednoho nebo dvou osobních vozidel se zraněnou a zaklíněnou osobou. Mimo času, za který soutěžní družstvo zvládlo vyproštění osoby, byl kladen důraz také na taktiku zásahu, způsob zajištění havarovaných vozidel, provedení samotného vyproštění i poskytování předlékařské pomoci. Na plnění všech podmínek dohlíželi rozhodčí. Jejich dílčí hodnocení jednotlivých činností pak určilo výsledné hodnocení celého zásahu.

Po celodenním klání bylo rozhodnuto o vítězích. Na prvním místě se umístilo družstvo profesionálních hasičů ze stanice Uherský Brod, druhá příčka patřila profesionálům ze stanice Přerov a bronz vybojovali hasiči ze Vsetína (kompletní výsledky jsou uvedeny v příloze). Družstva profesionálních hasičů z Uherského Brodu a Přerova postupují na mistrovství ČR, které se bude konat příští týden v Mladé Boleslavi.

por. Bc. Libor Netopil
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
Sdílet