Neděle 23. ledna 2022, od 07:00 bude sloužit směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Požár na skládce komunálního odpadu ve Zlíně

Dne 23. 9. 2008 ve 22:03 hod. byli hasiči informováni o požáru na skládce odpadu ve Zlíně. Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů ze Zlína s jednou cisternou a jednotka hasičů z povolání města Zlína s dalším zásahovým vozem. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že na skládce odpadu došlo k požáru.

cvičení hasičů na skládce Suchý důl ve Zlíně

Požár zasáhl plochu asi 10 × 10 metrů. Hasiči rozvinuli vodní vedení a horní hořící část skládky uhasili. Dalším průzkumem však velitel zásahu zjistil, že požár vznikl uvnitř skládky a zásah bude náročnější.

Do akce se zapojili také zaměstnanci skládky, kteří pomocí těžké techniky rozhrabali horní vrstvy odpadu. Tak se hasiči postupně dostali k ohnisku požáru uvnitř hromad.

Zdlouhavá a úmorná práce hasičů byla ukončena až kolem půlnoci. Dobrovolní hasiči naváželi kyvadlově vodu, která se spotřebovávala na soustavné prolévání vnitřních částí skládky. Pří požáru a zásahu nebyl nikdo zraněn.

Požáry skládek odpadů patři mezi časté výjezdy hasičů a výjimkou nejsou ani opakované výjezdy do jednoho místa. Požáry uvnitř skládek se likvidují zdlouhavě a mohou trvat i několik dnů. Některá cvičení hasičů se zaměřují na podobné zásahy – zde


Ilustrační foto

mjr. Mgr. Bc. Ivo Mitáček
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje


-swo-

Sdílet