Pondělí 20. září 2021, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Mladý řidič zemřel hodinu po nehodě v nemocnici

Dne 25. 9. 2008 v 15:55 hod. byli hasiči požádáni o pomoc po havárii motocyklisty u obce Všemina. Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů ze Zlína s jedním zásahovým vozidlem. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že na začátku obce došlo k velmi těžké havárii motocyklu zn. Honda Hornet.

Dne 25. 9. 2008 v 15:55 hod. byli hasiči požádáni o pomoc po havárii motocyklisty u obce Všemina.

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů ze Zlína s jedním zásahovým vozidlem. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že na začátku obce došlo k velmi těžké havárii motocyklu zn. Honda Hornet.

Cestou na místo nehody byli hasiči informováni zdravotnickou záchrannou službou, že motocyklista visí za nohu ze stromu. Po příjezdu záchranářů byl řidič sundán na zem a okamžitě byl zahájen boj o jeho záchranu.

Řidič motocyklu havaroval ve vysoké rychlosti mimo silnici, kde narazil do železného zábradlí branky mostku k rodinným domům. Po nárazu mladý muž vyletěl z motorky a dopadl mezi stromy a keře břehu místního potoka. Stroj skončil o deset metrů dál na břehu mezi silnicí a říčkou.

Hasiči pomohli s naložením vážně zraněného pětadvacetiletého motocyklisty na transportní lůžko a pomohli ho dostat do sanitky. Po celou dobu asistovali zdravotníkům, kteří se snažili udržet jeho základní životní funkce.

Po půlhodinovém boji byl mladík v kritickém stavu a za stálé resuscitace převezen do nemocnice ve Zlíně. Po transportu na oddělení ARO však i přes veškerou snahu lékařů svým zraněním podlehl hodinu po havárii.

mjr. Mgr. Bc. Ivo Mitáček
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje

-kow-

Sdílet