Sobota 28. ledna 2023, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Slavnostní den u hasičů v Pardubickém kraji

V Den české státnosti, se na pardubickém zámku konaly hned dvě slavnostní akce. V 10 hodin dopoledne na nádvoří zámku složilo slib třicet čtyři nových příslušníků Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje. V Rytířských sálech zámku pak hejtman předal prapory Hasičskému záchrannému sboru Pardubického kraje a Sborům dobrovolných hasičů.

´Nováčci´ HZS Pardubického kraje slíbili věrnost České republice.

V Den české státnosti, se na pardubickém zámku konaly hned dvě slavnostní akce. V 10 hodin dopoledne na nádvoří zámku složilo slib třicet čtyři nových příslušníků Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje. Za přítomnosti ředitele HZS Pardubického kraje plk. Miroslava Kvasničky, hejtmana Pardubického kraje Ivo Tomana a generálního ředitele HZS ČR genmjr. Miroslava Štěpána příslušníci slíbili, že budou věrně sloužit České republice.

V úvodním slovu slavnostního slibu popřál krajský ředitel HZS všem nováčkům, aby se jim práce dařila a vykonávali ji poctivě. Hejtman hasičům poděkoval za jejich práci: „Jsem hrdý na to, že v našem kraji jsou kvalitní profesionální hasiči a děkuji i za občany, že hasiči nasazují všechny síly při mimořádných událostech."

Generální ředitel HZS ČR připomněl, že slibem, který dnes hasiči složili před veřejností, se zavazují k tomu, že budou svou práci vykonávat poctivě i s nasazením vlastního života.

Profesionální hasiči Pardubického kraje mají již svůj prapor

V Rytířských sálech zámku pak hejtman předal prapory Hasičskému záchrannému sboru Pardubického kraje a Sborům dobrovolných hasičů. Generální ředitel hasičů genmjr. Miroslav Štěpán poděkoval panu hejtmanovi za vyšívaný prapor: „Děkuji, pane hejtmane, že jste ocenil práci profesionálních hasičů praporem, který je nyní zároveň i zástavou."

Z úst vicehejtmana Romana Línka také zaznělo velké poděkování hasičům zejména při největších událostech, a to likvidaci ptačí chřipky a odstraňování následků po silné vichřici v letošním roce. Z rukou hejtmana pak prapor obdrželi i dobrovolní hasiči. Prapor převzal Rudolf Makkai z krajského sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska.

por. Vendula Horáková

tisková mluvčí

HZS Pardubického kraje

-kaw-

Sdílet