Úterý 25. ledna 2022, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Ministr vnitra předal ochranné pomůcky prvním dobrovolným jednotkám hasičů v našem kraji

Ministr vnitra Ivan Langr předal dnes na hasičské stanici v Pardubicích komplety ochranných pomůcek pro dobrovolné jednotky hasičů.

Dobrovolní hasiči při zásazích úzce spolupracují s profesionálními hasiči a jsou nezbytnou složkou pro fungování systému plošného pokrytí území jednotkami požární ochrany. V jednotkách požární ochrany je v současnosti více než 80 tisíc hasičů, kteří s těmi profesionálními každodenně spolupracují a bez jejich přispění by nemohla Česká republika garantovat občanům takovou míru bezpečnosti vůči mimořádným událostem, jaké se těší v současné době. Tyto prostředky jsou určeny pro členy jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí – kategorie JPO V. Do konce letošního roku bude 33 330 dobrovolných hasičů z celkem 5 500 obcí v ČR vybaveno novými ochrannými prostředky za celkem 295 mil. korun.

Tisíce dobrovolných hasičů se mohou díky plánu vlády a ministerstva vnitra těšit na lepší vybavení, které směřuje do podpory jejich akceschopnosti v oblasti vybavení osobními ochrannými prostředky.

V Pardubickém kraji se jedná celkem o 443 obcí, v nichž se nacházejí dobrovolné jednotky hasičů, které postupně do konce roku převezmou komplet ochranných pomůcek od ministra vnitra Ivana Langra. Mezi prvními obcemi, které ochranné pomůcky dnes obdržely, byly: Litětiny-Dolní Roveň, Litošice, Rozhraní, Opatovec, Benátky, Lhůta-Vysoké Mýto, Podlažice-Chrast, Kunčí-Slatiňany, Městec-Chroustovice, Štěpánov-Skuteč.

Hornímu Jelení bylo navíc předáno od Ministerstva vnitra vozidlo Volkswagen Caravelle.


Oblek je určen pouze pro hašení požárů mimo uzavřené prostory, ve venkovním prostředí, tedy např.lesních požárů, hašení objektů z vnější zásahové cesty. Do likvidace takovýchto požárů jsou významně zapojeni i dobrovolní hasiči, pro které je právě tato dodávka ochranných oděvů určena.

MV – generální ředitelství HZS ČR uvažuje, že tímto jednovrstvým ochranným oděvem budou také vybavování příslušníci HZS ČR, jako druhým ochranným oděvem pro zásahy, vedle zásahových ochranných oděvů třívrstvých.

Zdroj: HZS Pradubického kraje

-kaw-

Sdílet