Neděle 5. unora 2023, od 07:00 bude sloužit směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Rozsáhlý požár kuchyně bytu ve Valašském Meziříčí

Dne 1. 10. 2008 ve 23:33 hod. byli hasiči informováni o požáru bytu ve Valašském Meziříčí. Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Valašského Meziříčí s jedním zásahovým vozem. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k požáru v prostoru kuchyně.

Před příjezdem hasičů se snažil požár uhasit osmačtyřicetiletý majitel bytu. Za pomoci kbelíků s vodou se mu nakonec podařilo plameny srazit, ale utrpěl při tom popáleniny na ruce.

Hasiči místo požáru překontrolovali a pomocí termokamery nezjistili žádná skrytá ohniska požáru. Byt v pátém patře obytného domu byl postupně odvětrán. Zranění muselo být následně ošetřeno přivolanou zdravotnickou záchrannou službou, která popáleného muže odvezla do nemocnice.

Po příjezdu vyšetřovatele hasičů z Valašského Meziříčí bylo místo požáru ohledáno. Vyšetřovatel zjistil, že majitel byl ve vedlejším obývacím pokoji, když požár v kuchyni vypukl. Ten také stačil včas vzbudit čtyřiadvacetiletou nájemnici, která v bytě spala, a ta požár nahlásila na tísňovou linku.

Muži se podařilo požár uhasit ještě před příjezdem hasičů. Po ošetření zranění a návratu z nemocnice byl předán policii pro podezření ze spáchání trestného činu výroby omamných látek a z nedovoleného ozbrojování.

Vyšetřovatel hasičů se domnívá, že příčinou vzniku požáru byla nedbalost majitele bytu. Ten si připálil cigaretu nad otevřeným plamenem plynového hořáku v kuchyni a odešel do vedlejší místnosti. Otevřený plamen hořáku nevypnul a následně došlo k malému výbuchu nahromaděných výparů chemických látek a k požáru.

Požár zničil celou kuchyň a zbytek bytu byl poškozen kouřem. Požárem způsobená škoda byla vyčíslena na 100.000 Kč. Včasným zásahem si majitel zachránil další majetek za 200 tis. korun. Případ je nadále v šetření hasičů i policie.


mjr. Mgr. Bc. Ivo Mitáček
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje


-swo-

Sdílet