Sobota 28. ledna 2023, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Školení velitelů a strojníků JSDH

V sobotu 4. října před půl osmou ranní vyrazila naše jednotka do Bělé pod Bezdězem, kde probíhalo praktické školení velitelů a strojníků jednotek dobrovolných hasičů JPO 3. Do Bělé vyrazilo deset členů naší výjezdové jednotky s technikou CAS 32 T815 a CAS K25 L101.860.

V sobotu 4. října před půl osmou ranní vyrazila naše jednotka do Bělé pod Bezdězem, kde probíhalo praktické školení velitelů a strojníků jednotek dobrovolných hasičů JPO 3. Do Bělé vyrazilo deset členů naší výjezdové jednotky s technikou CAS 32 T815 a CAS K25 L101.860.

Školení bylo rozděleno do šesti bodů :

1) Vytvoření dopravného vedení od CAS s dvěma útočnými proudy
2) Poskytnutí první pomoci zraněnému po dopravní nehodě
3) Zkouška čerpadla – nasátí z vodního zdroje
4) Fyzická příprava (kliky a sedy lehy)
5) Výcvik s RDST (probíhal disciplín 1 a 3)
6) Kondiční jízda s CAS (rozjezd ve stoupaní přejezd zpomalovacích prvků a jízda zručnosti)

Členové naší jednotky všechny body tohoto školení zvládli bez problémů. Zpět na naší zbrojnici jsme se vrátili krátce po čtrnácté hodině.

Děkujeme organizátorům za zajímavě pojaté školení.


Ondřej Kočí-swo-

Sdílet