Středa 19. ledna 2022, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Pomoc hasičů po havárii sanitky v zatáčkách u Prlova

Dne 9. 10. 2008 ve 21:34 hod. byli hasiči požádáni o pomoc po havárii auta u Valašské Polanky. Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů ze Vsetína s jedním zásahovým vozem a s velitelským autem s rozšířenou výbavou.

Dne 9. 10. 2008 ve 21:34 hod. byli hasiči požádáni o pomoc po havárii auta u Valašské Polanky.

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů ze Vsetína s jedním zásahovým vozem a s velitelským autem s rozšířenou výbavou. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že u obce Prlov došlo k havárii vozidla zdravotnické záchranné služby zn. VW Transporter.

Posádka zdravotnické záchranné služby byla ve výjezdu k zásahu. V zatáčkách u Prlova řidiče údajně osvětlil protijedoucí osobní automobil a sanitka se dostala na krajnici. Neovladatelný vůz havaroval mimo vozovku, vyjel na louku a převrátil se přes střechu na bok.

Při havárii došlo k lehkému zranění tříčlenné posádky, která se z vraku auta dostala ještě před příjezdem hasičů. Hasiči na místě havárie zajistili vůz proti případnému požáru a úniku provozních kapalin. Po zadokumentování události policií hasiči asistovali při vyproštění vraku. K nahlášenému případu zdravotnické pomoci vyjel náhradní vůz.

mjr. Mgr. Bc. Ivo Mitáček
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje

-kow-

Sdílet