Středa 19. května 2021, od 07:00 bude sloužit směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Požár interiéru kabiny nákladního auta v Kroměříži

Dne 9. 10. 2008 v 19:05 hod. byli hasiči informováni o požáru nákladního auta v Kroměříži. Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Kroměříže se dvěma cisternami. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k požáru v kabině auta zn. Iveco.

Dne 9. 10. 2008 v 19:05 hod. byli hasiči informováni o požáru nákladního auta v Kroměříži.

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Kroměříže se dvěma cisternami. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k požáru v kabině auta zn. Iveco.

Hasiči byli na místě už za dvě minuty od výjezdu. Bleskově natáhli vodní vedení a požár postupně lokalizovali a uhasili. Zásahem se jim podařilo zabránit rozšíření požáru z kabiny na nákladovou plochu a uchránit tak náklad kartonů před zničením. Při požáru a zásahu nebyl nikdo zraněn.

Po příjezdu vyšetřovatele hasičů z Kroměříže bylo místo požáru ohledáno. Požár zpozoroval náhodný občan, který událost oznámil na tísňovou linku. Požár zničil především interiér kabiny tahače a majiteli způsobil škodu ve výši 100.000 Kč. Včasným zpozorováním požáru a rychlým příjezdem se podařilo uchránit další majetek a náklad nejméně za 500 tis. Kč.

Příčina vzniku požáru je nadále v šetření. V nočních hodinách se nepodařilo zvednout kabinu a další podrobné ohledání bude pokračovat dne 10. 10. 2008 v dopoledních hodinách.

mjr. Mgr. Bc. Ivo Mitáček
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje

-kow-

Sdílet