Neděle 5. unora 2023, od 07:00 bude sloužit směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Dělník ve výkopu nepřežil zával

K záchraně dvou mladých dělníků zasypaných hlínou ve výkopu vyjížděli 11. 10. 2008 odpoledne hasiči do Rousínova na Vyškovsku.Událost byla na operační středisko HZS ohlášena ve 14.13 hodin.

K záchraně dvou mladých dělníků zasypaných hlínou ve výkopu vyjížděli 11. 10. 2008 odpoledne hasiči do Rousínova na Vyškovsku.Událost byla na operační středisko HZS ohlášena ve 14.13 hodin.Na místo vyjelo pět jednotek hasičů – profesionální jednotky ze stanic ve Vyškově, Pozořicích a v Lidické ulici v Brně, odkud vyjelo i družstvo hasičů lezců s technikou k záchraně osob z výšek a hloubek, a také dobrovolné jednotky z Rousínova a z Brna-Bohunic.


Na dva mladé dělníky, kteří v areálu čistírny odpadních vod pracovali ve výkopu v třímetrové hloubce, se sesunula hlína z jedné stěny výkopu. Při příjezdu hasičů byli oba dělníci zasypaní hlínou po ramena a jeden z nich nejevil známky života. Hasiči je vyprošťovali pomocí krumpáčů a dalšího nářadí, k záchraně mužů byl nasazen i malý bagr. Narušenou stěnu výkopu hasiči během zásahu zajistili dřevěným bedněním a rozpěrnými hydraulickými tyčemi.

Z těžké, jílovité hlíny se prvního dělníka podařilo vyprostit ve 14.41 hodin. Zraněného 23letého muže po ošetření na místě do nemocnice dopravil vrtulník letecké záchranné služby. U druhého, 20letého dělníka lékařka konstatovala úmrtí. Hasiči jeho tělo vyprostili po vyšetření a zadokumentování nehody policisty.

Sdílet