Úterý 18. května 2021, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Pomoc hasičů při záchraně myslivce u Velehradu

Dne 26. 10. 2008 v 10:02 hod. byli hasiči požádáni o pomoc při záchraně muže z lesa u Velehradu. Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Uherského Hradiště s jedním zásahovým vozidlem. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že v lese mezi Velehradem a Salaší došlo k pádu muže z mysliveckého posedu.

Hasiči vyrazili na místo po žádosti zdravotnické záchranné služby, která zraněného myslivce nedokázala vlastními silami transportovat z lesa. V lesním terénu hasiči nemohli dojet až přímo k posedu, a tak vozidlo odstavili na lesní cestě a dál pokračovali pěšky.

Po asi jednom kilometru chůze do prudkého kopce hasiči konečně s potřebnou technikou dorazili na místo zásahu. Starší myslivec byl těžce zraněn na hlavě a bylo zde i podezření na poranění páteře. Záchranáři uložili muže do transportních nosítek a snesli ho zdravotníkům do připravené sanitky.

Celá záchranná akce trvala přes hodinu a zraněný myslivec putoval na ARO do nemocnice ve Zlíně. Podle zjištěných informací na místě chtěl myslivec vylézt na šestimetrový posed, ale zřítil se z výšky na zem. Po pádu upadl do bezvědomí a byl nalezen svým kolegou myslivcem, který přivolal pomoc na tísňové lince.


Ilustrační foto

mjr. Mgr. Bc. Ivo Mitáček
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje


-swo-

Sdílet