Neděle 2. dubna 2023, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

TFA Strážnice 2016 bylo prvním ročníkem krajského kola v této disciplíně v Jihomoravském kra­ji

V sobotu 20. srpna přivítal areál střední školy ve Strážnici účastníky I. Krajského kola JMK v disciplínách TFA. Krajského kola se zúčastnilo 20 závodníků z Krajského sdružení hasičů JMK.

Z hostů přijali pozvání místopředseda Senátu Parlamentu ČR Ing. Zdeněk Škromach, hejtman Jihomoravského kraje JUDr. Michal Hašek, ředitel HZS JMK plk.,Ing. Jiří Pelikán, delegace hasičů trnavského kraje vedenou p. Martou Hurbanisovou, místostarosta města Strážnice, ředitelka střední školy, v jejíchž prostorách soutěž probíhala, představitele zúčastněných okresních sdružení a další.

Soutěž byla připravena dle oficiálních pravidel TFA v souladu s propozicemi na Mistrovství ČR v TFA. Na závodníky tak čekala spousta těžkých úkolů, především pak 2. úsek s figurínou a třímetrovou bariérou. Právě tento úsek se tak stal osudný pro polovinu závodníků.

Po součtu časů se vítězem v kategorii mužů nad 35 let stal s půlminutovým náskokem Tomáš Máca z Brna -Slatiny. V kategorii do 35 let se na postupové čtvrté místo dostal Vojtěch Vágner ze Senetářova, bronz urval Martin Novotný z Olešnice, druhý v pořadí dokončil Jaroslav Škorpík z Olešnice a vítězem krajského přeboru se stal Michal Skřivánek z Rohatce.

Trať ve Strážnici byla jedním slovem pekelná. Nicméně i přesto jsem odevzdal přesně to, co jsem měl natrénováno aspoň tedy po fyzické stránce. Po technické stránce to pak v mém podání nebylo nikterak oslnivé, předvedl jsem řadu menších chyb.

Na krajské soutěži to sice na výhru a postup stačilo, ale na MČR budou přesně tyto chybičky rozhodovat a proto budu pracovat na jejich odstranění.

Celkově jsem zažil jednu z těch kvalitnějších soutěží TFA co do přípravy. Organizátoři zapracovali a vytvořili odpovídající zázemí v pěkném areálu, za což jim patří velké dík.

zhodnotil vítěz Michal Skřivánek

Postupujícím přejeme hodně sil do závodu ve Štramberku, kde se 1. 10. 2016 uskuteční Mistrovství ČR a všem ostatním patří velké poděkování za obrovské nasazení a odhodlání v tomto těžkém závodu.

Tomáš Sklenák
vedoucí kanceláře SH ČMS okres Hodonín
Sdílet