Čtvrtek 8. června 2023, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Dálnici D5 na 50. kilometru zastavila nehoda tří osobních vozidel s nákladním, jeden člověk zemřel

Ve středu 17. srpna 2016 čtvrt hodiny před čtvrtou hodinou odpoledne vyjeli na 48. kilometr dálnice D5 k dopravní nehodě nákladního auta se třemi osobními hasiči Rokycan a Hořovic.

Provoz byl v místě ještě před nehodou sveden do obousměrného v pruhu z Plzně na Prahu. Kvůli nehodě se tak zcela zastavil provoz. Hasiči prostřednictvím médií vybízeli řidiče, aby sjížděli z dálnice ve směru na Prahu již v Rokycanech a ve směru na Plzeň v Cerhovicích. Přesto se na dálnici tvořily dlouhé kolony.

Nákladní auto se převrátilo na bok a štěpka, kterou převáželo, zasypala osobní automobil Škoda Fabie. Řidičku s lehkým poraněním převezla ZZS do nemocnice.

V kamionu cestoval muž s malých synem. Oba byli transportováni do nemocnice vrtulníkem LZS. Malému chlapci hasiči věnovali dráčka Záchranáčka a poskytli mi posttraumatic­kou pomoc.

Posádka dalšího osobního auta vyvázla bez zranění.

Tragicky nehoda skončila pro řidiče vozidla Škoda Felicie, které se převrátilo na střechu. Hasiči vyčkali na pokyn PČR a koronera a tělo pomocí hydraulických nástrojů vyprostili.

U převráceného kamionu hasiči přečerpali unikající hydraulický olej do barelů a skvrnu na vozovce zasypali sorbentem. Na místo se dostavila SSÚD společně se specializovanou firmou, kterým hasiči pomohli přeložit štěpku a uklidit dálnici. Po sedmé hodině večer jednotky předali místo nehody PČR a vrátily se na základny. Dálnice byla poté ještě několik hodin uzavřena.

Pavla Jakoubková
tisková mluvčí
HZS Plzeňského kraje
Sdílet