Sobota 4. unora 2023, od 07:00 bude sloužit směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Na „Dušičky“ na Bruntálsku vyjeli hasiči k požáru ve třech třípadech

Obrovské štěstí v neštěstí měli obyvatelé rodinného domu v obci Lomnice, když v brzkých ranních hodinách dne 2. 11. 2008 vyšlehly plameny v obývacím pokoji. Muž, který požár zpozoroval, správně zareagoval, zavolal na tísňovou linku hasičů a vzbudil všechny osoby nacházející se v domě.

Obrovské štěstí v neštěstí měli obyvatelé rodinného domu v obci Lomnice, když v brzkých ranních hodinách dne 2. 11. 2008 vyšlehly plameny v obývacím pokoji. Muž, který požár zpozoroval, správně zareagoval, zavolal na tísňovou linku hasičů a vzbudil všechny osoby nacházející se v domě.

Obyvatelé domu ihned začali hasit požár přenosným hasicím přístrojem a kbelíky s vodou a zanedlouho se jim podařilo plameny zkrotit. Hasiči ze stanice Bruntál a místní dobrovolná jednotka po příjezdu už pouze prověřili, zda je požár úplně zlikvidován, a provedli nezbytné dohašovací práce. Na místě musela zasahovat i zdravotnická záchranná služba z Bruntálu, protože dvě osoby z rodinného domu se nadýchaly kouře a musely být převezeny do bruntálské nemocnice.

Příčinou vzniku požáru bylo nedbalostní jednání obyvatelky domu, která na svátek „památky zesnulých“ zapálila svíčku umístěnou v blízkosti hořlavých předmětů (ubrus a dřevěný nábytek). Pohotovou reakcí obyvatelů domu se požár nerozšířil na celý objekt. Předběžná vzniklá škoda byla vyčíslena majitelem objektu na 50 000,– Kč.Další požár byl na tísňovou linku hasičů ohlášen v pozdních večerních hodinách dne 2. 11. 2008 z Krnova, Jesenické ulice. Na místo byli ihned vysláni hasiči z profesionální stanice Krnov a místní dobrovolná jednotka. Po příjezdu zjistili, že hoří bytové zařízení ložnice ve čtvrtém podlaží šestipodlažního panelového domu.

Několik osob bylo evakuováno do bezpečí a jedna osoba byla převezena zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice. Za necelou půlhodinu se podařilo hasičům požár zlikvidovat, další prostory bytové jednotky hasiči prohlédli termokamerou, aby vyloučili případná skrytá ohniska. Škoda vzniklá požárem byla předběžně stanovena na 250 000,– Kč a příčina vzniku požáru je v šetření HZS MSK, územního odboru Bruntál a Policie ČR. Rychlým a včasným zásahem hasičů byly uchráněny hodnoty za více jak milion korun.Poslední víkendový požár byl nahlášen opět z Krnova, tentokráte z ulice Čsl. armády, kde hořel kontejner na separovaný odpad. Na místo byly povolány stejné jednotky hasičů jako u předchozího požáru. Za 15 minut od nahlášení byl požár plastového kontejneru zlikvidován. Vzniklá škoda se pohybuje okolo 15 000,– Kč, rychlým zásahem hasičů se podařilo uchránit ostatní plastové kontejnery skoro za 100 000,– Kč.Text: Ing. Antonín Ušela, foto: Michal Krejčiřík
odbor prevence HZS MSK, UO Bruntál-kaw-

Sdílet