Úterý 18. května 2021, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Hasiči zachránili muže vyhrožujícího zapálením se v Bílovicích

Dne 14. 11. 2008 v 17:03 hod. byli hasiči požádáni o pomoc při záchraně muže vyhrožujícího sebevraždou v Bílovicích. Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Uherského Hradiště s jedním zásahovým vozidlem. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že cizinec (SK) se polil hořlavou látkou a vyhrožoval sebevraždou zapálením se.

muž byl předán posádce zdravotníků a putoval do nemocnice - ilustrační foto

Žádost o pomoc byla hasičům předána z policie a jednotka hasičů byla na místě za deset minut od výjezdu. Na ulici byl objeven třiatřicetiletý muž, který se polil benzinem a vyhrožoval sebevraždou. Hasiči ho zadrželi a hned vysvlékli z potřísněného a hořlavinou nasáklého oblečení. Oči mu hasiči vypláchli čistou balenou vodou z pet lahví. Vystresovaného a v šoku ho předali posádce zdravotnické záchranné služby, která ho odvezla do nemocnice.

Výjezdová posádka bez lékaře nabrala společně s pacientem do vozidla i jednoho hasiče, který je členem posttraumatického intervenčního týmu (PIT) HZS Zlínského kraje. Ten poskytl svou odbornou pomoc zdrcenému muži a zároveň působil jako preventivní hlídka pro případný opakovaný pokus sebepoškození.

Odborně proškolený hasič muže postupně uklidnil a ten se rozpovídal. V sanitním voze záchranářům sdělil, že v podvečer byl v domě u své přítelkyně a doplňoval benzin do motorové pily. V tom okamžiku přišla matka přítelkyně a začala mu práci vyčítat. Následnou hádku neustál a demonstrativně se polil benzinem. Svůj úmysl se podpálit potvrdil zapalovačem v ruce a opakováním výhružek. Následoval hysterický výstup ženy.

Lehce zraněný cizinec byl předán do nemocnice, kde ho lékaři vyšetřili a zvažovali jeho případnou hospitalizaci na příslušném psychiatrickém oddělení.

Okolnosti případu nadále prověřuje policie, stejně jako závažnost a nebezpečnost celé události.


mjr. Mgr. Bc. Ivo Mitáček
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje

-swo-

Sdílet