Středa 29. května 2024, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Hotel Evropa

V hotelu se zřítil stokilový kus omítky, velitele družstva hasičů postihla srdeční zástava.

28. 8. 2003

V pražském hotelu Evropa na Václavském náměstí spadlo ze stropu 115 kilo omítky. Jednu ženu s lehčím zraněním odvezla sanitka. Lékaři ale museli resuscitovat velitele družstva hasičů, který během zásahu zkolaboval. Záchranka ho dovezla do nemocnice.

Omítka se podle police zřítila krátce po 14. hodině. „Část stropu spadla v prvním patře. Zranila přitom třicetiletou ženu.

Zranění ale není vážné. Měla jen drobné oděrky a malou tržnou ránu na noze.

Na místo kromě dvou vozů záchranné služby přijelo i několik jednotek hasičů. Ti omítku odklidili a zajistili poničený strop proti možnému zřícení.

Při zásahu zkolaboval velitele družstva . Po srdeční zástavě byl v klinické smrti. Zdravotníci pražské záchranky proto ihned přispěchali na pomoc a muže na místě resuscitovali.

"Třiatřicetiletý velitel družstva měl pracovní úraz. Během zásahu prodělal patrně srdeční kolaps.
Posádka jedné ze sanitek se mu hned věnovala. Když se ho podařilo oživit, sanitka ho převezla na koronární jednotku nemocnice Na Františku,“ řekl mluvčí pražských hasičů Václav Hladík.


Hotel je v soukromých rukách. Podle zdroje se do hotelu, který je architektonickou památkou, v posledních letech téměř neinvestuje.

Během zásahu byla ve střední části náměstí uzavřena doprava. Příčinou pádu je špatný stav budovy kvůli složitým vlastnickým vztahům.

Zdroj: www.idnes.cz
Sdílet