Pondělí 6. července 2020, od 07:00 bude sloužit směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Probo

Následky nehody u Kaplice-nádraží jsou tragické, jeden člověk zemřel, jedenáct dětí je zraněno

Vážná dopravní nehoda zkomplikovala dnes v dopoledních hodinách provoz na silnici v katastru obce Kaplice-nádraží.

Nehoda byla v pátek 23. září na operační středisko HZS Jihočeského kraje nahlášena v 9:44 hodin.

Na místo byli vysláni profesionální hasiči ze stanic Kaplice a Český Krumlov, zároveň vyjely také ZZS a Policie ČR. Průzkum na místě potvrdil hlášení na tísňovou linku, a to že se jedná o střet osobního automobilu s autobusem.

Ve zcela zničeném autě byl zaklíněný řidič. I přes veškerou záchranářů se ho nepodařilo zachránit. Muž svým zraněním na místě podlehl. V autobuse cestovalo se svoji vychovatelkou 31 dětí. Z tohoto počtu si zdravotníci do své péče převzali celkem 11 lehce zraněných.

Velitel zásahu si pro děti okamžitě vyžádal psychologa HZS Jihočeského kraje a také evakuační autobus HZS. Ten byl nakonec odvolán, autobusový přepravce nezraněným dětem poskytl náhradní vůz. Hasiči nezraněným dětem pomohli přestoupit do druhého autobusu, kde se jich ujal psycholog HZS.

Psycholog HZS Jihočeského kraje se společně se svými čtyřmi interventy s dětmi odjel zpět do jejich školy a po celý den je jim k dispozici. Děti od hasičů dostaly dráčky Záchranáčky, kteří jim pomohou lépe celou situaci zvládnout.

V tuto chvíli je silnice v místě nehody uzavřena. Policisté nehodu zaměřili, pracovníci vyprošťovací firmy budou havarovaný autobus pomocí speciální těžké techniky vyprošťovat. Hasiči jim asistují a kontrolují případný únik provozních kapalin.

Následně pak po ukončení šetření Policie ČR budou z havarovaného auta vyprošťovat tělo zemřelého.

Foto: Policie ČR
por. Ing. Vendula Matějů
tisková mluvčí
HZS Jihočeského kraje
Sdílet
Banner Kobit THZ 970*150 OK