Středa 19. května 2021, od 07:00 bude sloužit směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Hasiči odklízeli stromy přes vozovku

Hasiči na Vysočině vyjížděli během noci a dnešního rána k sedmi událostem, které byly zapříčiněny silným větrem. Ve všech případech se jednalo o stromy, které padly na vozovku a bránily částečně nebo zcela v provozu. Nejvíce událostí evidujeme na Havlíčkobrodsku – pět, jedenkrát vyjížděli hasiči na Žďársko a jedenkrát na Pelhřimovsko. Na Jihlavsku a Třebíčsku hasiči v souvislosti s větrem nezasahovali.

Havlíčkobrodsko

V 21:07 hod vyjížděli profesionální hasiči ze stanice Světlá nad Sázavou k odstranění spadlého stromu před obcí Babice.

V 22:39 hod spadlý smrk zcela bránil v provozu na komunikaci v Ledči nad Sázavou na ulici Hradební. Jeho odstranění provedla místní jednotka profesionálních hasičů.

V 00:19 hod vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Chotěboř k odstranění stromu, který bránil v provozu na komunikaci u Žďírce nad Doubravou ve směru na Chrudim.

V 00:58 hod popadané smrky zablokovaly provoz na komunikaci vedoucí ze Světlé nad Sázavou ve směru na Babice. Jeden ze stromu spadl na osobní automobil. Nikdo nebyl zraněn. Na místě zasahovala jednotka profesionálních hasičů ze stanice Světlá nad Sázavou.

05:59 hod spadl strom a zcela zablokoval komunikaci u Ostrova ve směru na Pavlov. Jeho odklizení provedla jednotka profesionálních hasičů z Ledče nad Sázavou.

Pelhřimovsko

V 04:27 hod vyjela jednotka dobrovolných hasičů z Černovic k odstranění stromu, který bránil v provozu na komunikaci za obcí Křeč ve směru na Tábor.

Žďársko

V 23:35 hod provedla jednotka profesionálních hasičů ze stanice Žďár nad Sázavou odstranění stromu, který bránil v provozu na komunikaci na ulici Santiniho.

Ilustrační foto

Petra Musilová
tisková mluvčí
HZS kraje Vysočina-swo-

Sdílet