Úterý 28. května 2024, od 07:00 bude sloužit směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Rušný víkend dobrovolných hasičů z Veselí nad Lužnicí

Zásahová jednotka sboru dobrovolných hasičů města Veselí nad Lužnicí má za sebou rušný víkend, během kterého vyjížděla ke dvěma požárům trávy, jednomu zahoření v lese a k jednomu požáru osobního automobilu.

Požár trávy u pískovny

Jednalo se o požár staré trávy. Hašení jsme zahájili jedním proudem z otočné proudnice, abychom rychle zastavili šíření požáru. Poté jsme natáhli jeden proud C na dohašení doutnajících trsů trávy. Zároveň se na místo dostavila i jednotka HZS Soběslav, která prováděla dohašení jedním proudem z otočné proudnice. Pravděpodobnou příčinou požáru je úmyslné zapálení při hraní dětí.

Průběh zásahu jednotky SDH Veselí:

Technika: CAS-32 Tatra 148
Počet zasahujících: 6
Oznámení: 17.10
Vyhlášení poplachu: 17.10
Výjezd jednotky: 17.15
Příjezd k zásahu: 17.20
Zahájení zásahu: 17.20
Odjezd na základnu: 17.50
Příjezd na základnu: 18.00

Požár v lese u samoty Dehetník

Při příjezdu na místo bylo zjištěno, že doutná lesní hrabanka, jehličí a kořeny na ploše asi 5 × 5 m v prostoru lesa mezi železniční tratí Veselí n.L. – Č.Velenice a samotou Dehetník. Na místě byly nalezeny stopy po ohništi, příčinou tedy pravděpodobně bylo rozdělávání ohně. Na místo bylo nataženo hadicové vedení od lesní cesty cca 160 m a místo doutnání ulito proudem C.

Průběh zásahu jednotky SDH Veselí:

Technika: CAS-32 Tatra 148
Počet zasahujících: 5
Oznámení: 14.35
Vyhlášení poplachu: 14.35
Výjezd jednotky: 14.42
Příjezd k zásahu: 14.57
Zahájení zásahu: 14.57
Odjezd na základnu: 15.33
Příjezd na základnu: 15.46

Požár osobního auta na parkovišti u Horusického rybníka

Jednalo se o požár osobního automobilu Škoda Favorit 135 LS na parkovišti u Horusického rybníka na silnici Veselí nad Lužnicí – Třeboň. Po příjezdu naší jednotky na místě již zasahovala jednotka HZS Soběslav jedním proudem vysokotlaké vody. Naše jednotka zůstala v záloze až do likvidace požáru. Pravděpodobnou příčinou požáru byla technická závada na vozidle. Podle výpovědi řidič (jemuž se stejně jako jeho spolujezdkyni kromě pořádného šoku naštěstí nic nestalo) na parkovišti zastavil, protože mu „chcípnul“ motor a hned po zastavení vyšlehly z auta plameny.

Průběh zásahu jednotky SDH Veselí:

Technika: CAS-32 Tatra 148
Počet zasahujících: 6
Vyhlášení poplachu: 10.39
Výjezd jednotky: 10.44
Příjezd k zásahu: 10.49
Zahájení zásahu: -
Odjezd na základnu: 11.05
Příjezd na základnu: 11.13

Požár trávy na louce u železniční trati Č.Budějovice – Veselí n.L.

Jednalo se o požár suché trávy na ploše asi 50 × 20 metrů na louce u železniční trati Č.Budějovice – Veselí n.L. vpravo za přejezdem směrem na Val, což je asi 400 metrů od místa pátečního zásahu. Naše jednotka požár lokalizovala pomocí proudů z otočných proudnic. Pro likvidaci jsme pak použili jeden proud C a lopaty, kterými jsme dohašovali a udusávali doutnající zbytky požáru. Do likvidace se zapojila pomocí vody z otočné proudnice také jednotka HZS Soběslav, která dorazila na místo chvíli po nás. Po likvidaci se obě jednotky vrátily na základnu. Příčina požáru s největší pravděpodobností stejná jako v pátek.

Průběh zásahu jednotky SDH Veselí:

Technika: CAS-32 Tatra 148
Počet zasahujících: 6
Vyhlášení poplachu: 14.45
Výjezd jednotky: 14.52
Příjezd k zásahu: 14.55
Zahájení zásahu: 14.55
Odjezd na základnu: 15.17
Příjezd na základnu: 15.25

Stanislav Kaisler
starosta SDH Veselí nad Lužnicí


Odkaz
Sdílet