Úterý 22. srpna 2017, od 07:00 bude sloužit směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner hasičskávyzbrojna 970 OK

Profesionální hasiči ve Zlíně dostali novou termokameru

Dne 4.12.2008 byla profesionálním hasičům ve Zlíně předána do užívání nová termokamera. Zlínský kraj přidělil v letošním roce řadu finančních dotací, které sloužily jednak pro zabezpečení speciálních cvičení profesionálních hasičů v regionu, ale část prostředků putovala také na technické vybavení.

Jednou z pořízených novinek je barevná termokamera Dräger UCF 1600 / 3200, která patří mezi špičkové výrobky. Specialitou tohoto zařízení je pořizování termosnímků i krátkých termovideí. Cena kamery přesáhla částku 490.000,– Kč.

Tento speciální výrobek rozšiřuje současný počet termokamer ve Zlínském kraji do stavu, kdy na každém okrese je nejméně jedna z nich. Je tak plošně pokryto celé území Zlínského kraje.

Termokamery jsou často využívány u požárů, při kterých je nutné kontrolovat teploty jednotlivých zasažených částí objektu nebo ke zjišťování skrytých ohnisek požárů. Své uplatnění však nachází termokamery i při vyhledávání a záchraně osob nebo zvířat, stejně jako jsou pro záchranáře nenahraditelnými pomocníky v prostředí s nulovou viditelností.

V současné době se s termokamerou hasiči seznamují a brzy bude součástí běžné výbavy našich výjezdů i zásahů. Technické parametry termokamery – zde.Speciální termokamera byla pořízena z finančních prostředků Zlínského kraje

Z této finanční dotace byla pořízena kamera i další nezbytné příslušenství
mjr. Mgr. Bc. Ivo Mitáček
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje


-swo-

Sdílet
Banner Partner & VIP: PO-BP 970x150 OK