Úterý 21. září 2021, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Při požáru stodoly na Příbramsku vznikla škoda přes milion korun

Rozsáhlý požár stodoly v Pičíně na Příbramsku ohrožoval obyvatele domu, ustájený dobytek a způsobil škodu na majetku převyšující milion korun. Událost byla ohlášena krátce po sedmé hodině ranní na tísňovou linku Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje. Na místo bylo postupně vysláno celkem 6 jednotek hasičů.

V době příjezdu jednotek PO na místo události byl celý komplex budov, využívaných jako sklad krmiv, sena, slámy, stáj pro prasata a ovce, dílna a sklad dřeva v plném rozsahu zasažen požárem. V době před příjezdem hasičů se majitelům statku podařilo ustájená zvířata vypustit na volé prostranství, přičemž došlo k úhynu jednoho selete.

Hasiči pomocí 4 útočných proudů v dýchací technice požár lokalizovali a uchránili tím rodinný dům v těsném sousedství stodoly. Vodu na požářiště hasiči dálkově dopravili z nedalekého rybníka.

Při požáru byla stavba stodoly zcela zničena včetně vnitřního vybavení, zaparkovaných zemědělských strojů a zařízení, čímž majitelům vznikla škoda přesahující milion korun.

Příčina vzniku požáru je v šetření ve spolupráci vyšetřovatelů HZS a Policie ČR.

Foto Augustin Kreuz
vyšetřovatel požárů ÚO Příbram

autor mjr. Libor Pospíšil
vedoucí oddělení zjišťování příčin vzniku požárů


-swo-

Sdílet