Pondělí 22. dubna 2019, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner hts jirny vole ne žádný slabý 970 OK

Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje ze dne 9. prosince 2008

Královéhradečtí hasiči byli po osmé hodině ráno přivoláni k dopravní nehodě osobního vozidla na silnici za obcí Skalička. Řidička osobního vozidla Opel Astra nezvládla v zatáčce řízení a vyjela mimo vozovku. Narazila do dopravní značky a následně do mostního zábradlí.

Hradec Králové

Královéhradečtí hasiči byli po osmé hodině ráno přivoláni k dopravní nehodě osobního vozidla na silnici za obcí Skalička. Řidička osobního vozidla Opel Astra nezvládla v zatáčce řízení a vyjela mimo vozovku. Narazila do dopravní značky a následně do mostního zábradlí. Vozidlo skončilo v příkopu v potoce. Řidička utrpěla zranění a byla záchrannou službou převezena do nemocnice. Hasiči odpojili akumulátor a pomocí vyprošťovacího automobilu vytáhli vozidlo z příkopu. Příčiny nehody šetří Policie.

Hradečtí hasiči od místa nehody přejížděli k další dopravní nehodě, která se stala asi o kilometr dále na silnici III. třídy v katastru obce Smiřice. Na místo byli přivoláni také profesionální hasiči z Jaroměře. Třiatřicetiletá řidička osobního vozidla Š Felície vyjela v zatáčce do protisměru, kde se čelně střetla s nákladním vozidlem DAF. Ve škodovce cestovaly také dvě děti ve věku jeden a pět let, které byly připoutány v autosedačkách. Řidička a malý chlapec utrpěli zranění a byli převezeni do nemocnice. K vyšetření byla převezena také pětiletá holčička. Hasiči zajistili vozidla proti požáru, odpojili autobaterie a zabránili úniku provozních kapalin. Pomohli s naložením vozidel na odtah. Příčiny nehody šetří Policie ČR.

Po osmé hodině večer hasiči likvidovali požár plastového kontejneru na zastávce městské hromadné dopravy v ulici Petra Jilemnického v Plotištích nad Labem.

Územní odbor Rychnov nad Kněžnou

Rychnovští profesionální hasiči vyjeli v 06:55 hodin k hlášené dopravní nehodě na silnici č. I/14 u Rychnova nad Kněžnou. Osobní vozidlo Fiat Punto skončilo na střeše mimo vozovku. V době příjezdu hasičů byla devětatřicetiletá řidička mimo vozidlo, byla při vědomí a komunikovala. Záchranná služba převezla ženu k dalšímu vyšetření do nemocnice. Z poškozeného vozidla unikaly ropné látky, které hasiči jímali do textilních rohoží. Po dohodě s Policií ČR převrátili vozidlo zpět na kola a odpojili autobaterii. Příčiny nehody šetří Policie ČR. (foto: stanice Rychnov nad Kněžnou.

Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolní hasiči z Týniště nad Orlicí byli v 17:12 hodin přivoláni k dopravní nehodě dvou vozidel. Na silnici č. I/11 u Lípy nad Orlicí se srazilo osobní vozidlo Volkswagen Jetta s nákladním automobilem zn. Renault Premium. Osobní auto skončilo na střeše mimo vozovku, také nákladní vůz sjel mimo silnici. V osobním vozidle byly zraněny dvě osoby, které převezla záchranná služba do nemocnice. Hasiči převrátili vozidlo zpět na kola a odpojili autobaterii. Příčiny nehody a míru zavinění šetří Policie ČR. (foto: stanice Rychnov nad Kněžnou)

Rychnovští hasiči ve 20:30 hodin vyjeli k otevření dveří rodinného domu v ulici Rudé armády v Doudlebách nad Orlicí. Uvnitř se nacházela starší žena po zdravotní příhodě. Hasiči se do domu dostali přes půdu, když odvrtali podhledy u střechy. Sedmasedmdesá­tiletou ženu pomohli naložit do sanity a záchranná služba ji převezla k dalšímu vyšetření do nemocnice.

Dobrovolní hasiči z obce Záměl vyjeli na žádost starostky obce k odstranění stromu, který hrozil pádem na zemědělskou usedlost v obci.

Územní odbor Náchod

Hasiči z Jaroměře vyjeli v 08:40 hodin k dopravní nehodě osobního vozidla na silnici u obce Smržov. Řidič osobního vozidla Citroën C2 zřejmě nezvládl na kluzké vozovce řízení a vyjel mimo vozovku. Vozidlo skončilo na boku. Ještě před příjezdem hasičů se podařilo kolemjedoucím řidičům převrátit vozidlo zpět na kola a vytáhnout řidiče. Ten vyvázl bez zranění. Hasiči zajistili vozidlo proti požáru a úniku provozních látek.

V 09:45 hodin byli hasiči z Jaroměře přivoláni k další dopravní nehodě, která se stala u obce Rtyně. Při srážce osobního vozidla Opel Astra s nákladním vozidlem Mercedes Sprinter nebyl nikdo zraněn. Osobní automobil skončil po srážce v příkopu. Hasiči zajistili vozidla proti požáru a úniku provozních kapalin. Příčiny nehody šetří Policie ČR.

Profesionální a dobrovolní hasiči z Náchoda vyjeli k ohlášenému požáru ve sklepě domu v Borské ulici v Náchodě. Po příjezdu jednotek na místo a provedeném průzkumu bylo zjištěno, že prostory jsou zakouřeny od dýmovnice.

Hasiči ze stanice Jaroměř byli v 19:36 hodin přivoláni k požáru sazí v komíně v truhlárně v Kostelní ulici v Jaroměři. Hasiči uzavřeli přívod vzduchu do komínového tělesa a vyčistili komín.

Územní odbor Trutnov

Profesionální hasiči z Vrchlabí a dobrovolní hasiči z Hostinného byli ve 12:46 hodin přivoláni k dopravní nehodě osobního vozidla v Husitské ulici v Hostinném. Vozidlo skončilo na střeše mimo vozovku. Tříčlenná posádka vyvázla bez zranění. Z vozidla uniklo nepatrné množství benzinu, které hasiči zachytili do speciální nádoby. Příčiny nehody šetří Policie ČR.

Profesionální hasiči z Vrchlabí byli ve 13:18 hodin přivoláni k úniku provozních kapalin z nákladního vozidla Tatra v Prostředním Lánově. Z opravovaného vozidla unikly do půdy asi dva litry oleje. Hasiči zabezpečili vozidlo proti dalšímu úniku. O události byl informován odbor životního prostředí z Vrchlabí.

Územní odbor Jičín

Profesionální hasiči z Nové Paky vyjeli v 06:50 hodin k dopravní nehodě, která se stala na silnici u obce Pecka. Osobní vozidlo skončilo na boku mimo vozovku. Dvě osoby byly zraněny a převezeny záchrannou službou do nemocnice. Hasiči zabezpečili automobil proti požáru, odpojili autobaterii a zabránili úniku provozních látek. Po zadokumentování události otočili vozidlo zpět na kola. Příčiny nehody šetří Policie ČR.

Jičínští hasiči otevírali dveře bytu v Libuni.

por. Bc. Martina Žahourková
tisková mluvčí
HZS Královéhradec­kého kraje

-miw-

Sdílet
Banner hts jirny vole ne žádný slabý 970 OK