Úterý 15. října 2019, od 07:00 bude sloužit směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Fireport 970

U požáru budovy v pražských Komořanech byl vyhlášen druhý stupeň poplachu, zasahovala i výšková technika

Ve 21:38 dne 03.01.2017 byl na operační středisko nahlášený požár odpadu v průmyslovém areálu v Komořanské ulici. Na místo byla vyslána jednotka hasičů z Modřan a Krče. Požár odpadu přešel na vedlejší budovu a zasáhl střechu o rozloze cca 10 × 15 metrů.

Hasiči v dýchací technice hasili požár pomocí dvou vodních proudů. V sousední hale bylo nalezeno další ohnisko požáru a nasazený třetí vodní proud. Hydrantová síť v areálu je nefunkční.

Velitel zásahu povolal na místo posilové jednotky. V areálu zasahovali hasiči z Krče, Modřan, Radotína, Chodova a dvě jednotky sboru dobrovolných hasičů z Libuše a Cholupic. K rozebírání střechy použili hasiči i automobilový žebřík.

Chemici z Petřin s velkým chemickým vozem přímo na místě vyměňovali zasahujícím hasičům lahve se vzduchem a měřili znečištění ovzduší. Pracovníci Rozvodných závodů odpojili areál od elektrické energie.

Požár byl lokalizovaný tři minuty po půlnoci pomocí 4 vodních proudů ze země a 1 vodního proudu z automobilového žebříku. Vyšetřovatelé příčin vzniku požáru se během středečního dopoledne na místo vrátí, aby se pokusili určit příčinu požáru.

por. Pavlína Adamcová
tisková mluvčí
HZS Praha
Sdílet
Banner Agrotec 970x150 OK