Sobota 25. května 2024, od 07:00 bude sloužit směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Hostivařský pedál

Dne 13. 9. 2003 se v odpoledních hodinách konal v areálu dětského tábora na Hostivařské přehradě na Praze 10 cyklistický zá­vod.

V jedné kategorii pro členy složek IZS se mj. zúčastnili i profesionální hasiči. Možnost vyzkoušet si projet závodní okruh měli i děti.
Na nesportovce a ostatní diváky čekal bohatý doprovodný program.
Díky Preventivnímu oddělení Městské policie hl. m. Prahy měli děti možnost projet si za odborného dohledu dopravní hřiště, následoval jednoduchý test z pravidel silničního provozu. Po úspěšném absolvování následovalo vydání „Dětského řidičského průkazu“. Drogová problematika byla podrobně znázorněna ve speciálním autobusu.
I Policie České republiky nezahálela. Nejprve Zásahová jednotka Správy hl. m. Prahy předvedla zákrok proti nebezpečnému pachateli, který seděl v autě připraven k páchání trestné činnosti. Diváci si mohli prohlídnout i policii jízdní, která kroužila v prostoru závodu. Dopravní policie ukázala váhy na vážení vozidel, zda-li nejsou přetížena, alkotest Drager 7410 a dva druhy radaru. Nakonec si mohli všichni odnést spoustu propagačních a poučných letáčků vč. Videokazety „Bourá jen blb“. Pyrotechnici Policejního prezidia se pochlubili novým vozidlem Iveco a ukázali svého mazlíčka – robota. Pro milovníky psů zde byla předvedena ukázka výcviku služebních policejních psů a ukázka zadržení pachatele.
Na místě předvedla i techniku i vojenská policie. K vidění byli i vozidla New York Police Department a také pancéřový vůz České národní banky. Na místě asistovala i Zdravotnická záchranná služba hl. m. Prahy a rovněž nemohli chybět samozřejmě i hasiči. K vidění byl výjezdový vůz Dennis Rapier CAS 27 a TA-1 VW Transporter od profesionálních hasičů, a také Tatra 815 CAS 32 z SDH Kolovraty. Své vozy ukázala i Veterinární záchranná služba PET-Medic.
Zatímco se děti vozily na motocyklech Městské policie, Policie ČR a Vojenské policie, ostatní se mohli věnovat závodu a ukázkám.
Zlatým hřebem odpoledne byla simulace dopravní nehody dvou vozidel s následným vyproštěním osob a psa z havarovaných vozidel.
Přímo před zraky přihlížejících došlo k nehodě, při které byli zraněny tři osoby a jeden pes (všichni pouze na oko) .Na této ukázce si profesionální hasiči opravdu dali záležet, rovněž tak i záchranná služba, která zraněné osoby převzala k ošetření. Ani pejsek si nemohl stěžovat, byl okamžitě na místě ošetřen veterinární záchrannou službou. I přes veškeré snažení všech zúčastněných však řidič – pachatel podlehl svým zraněním a na místě byl za přítomnosti policie „zabalen do pytle“.
Jako třešnička na dortu byla připravena ukázka požáru obou vozidel, které díky dešti statečně odolávala zapálení. Když už se konečně rozhořela, byla po chvilce uhašena hasiči z HS-5 a SDH Kolovraty.
I přes velkou nepřízeň počasí se akce velmi zdařila a těšíme se na další ročník.

www.pozary.cz byli mediálním partnerem akce.
Velké díky patří všem zúčastněným za jejich profesionální výkon.

Stránky pořadatele
Sdílet