Úterý 21. března 2023, od 07:00 bude sloužit směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Krajská soutěž v lezení v Jihočeském kraji zná v roce 2017 vítěze, účastnili se zástupci všech územních odborů

Po dlouhých šestnácti letech, kdy krajskou soutěž HZS Jihočeského kraje v lezení na umělé stěně vždy hostil na své stanici územní odbor Jindřichův Hradec, se letos krajské klání přestěhovalo do Tábora. Jihočeští hasiči tak v rámci krajské soutěže poprvé vyzkoušeli novou lezeckou stěnu, která byla na táborské stanici vybudována teprve v loňském roce.

Jihočeské soutěže se zúčastnily přibližně tři desítky hasičů-lezců se všech sedmi územních odborů HZS Jihočeského kraje. Mezi lezci se objevili například jeden z ředitelů územního odboru, zastoupení měly také ženy – nástrahy lezecké stěny překonávala také jindřichohradecká preventistka. Lezci bojovali jak v kategorii jednotlivců, tak družstev.

Každý z územních odborů utvořil tříčlenné družstvo, domácí táborský a jindřichohradecký územní odbor do soutěže přihlásily družstva dvě. Mimo soutěžní družstvo směl každý územní odbor vyslat do soutěže i jednotlivce, kteří pak bojovali pouze v kategorii jednotlivců.

Pořadatelé pro soutěžící připravili pět tras. Do posledního nejobtížnějšího finálového kola se dostalo pět lezců: táborští Petr Benda a Radek Kümmel, českobudějovičtí Tomáš Suchopár a Michal Ulrich a Adam Drančák z ÚO Strakonice. V napínavém a divácky velmi atraktivním souboji vybojoval těsné vítězství Michal Ulrich před domácím Radkem Kümmelem. Na třetím místě se umístil Adam Drančák.

V družstvech pak zvítězil tým územního odboru České Budějovice, druhý skončilo družstvo územního odboru Tábor II a třetí skončil územní odbor Strakonice.

Pro poslední roky jihočeských lezeckých soutěží platilo, že na soutěžích konaných v Jindřichově Hradci vyhrávali táborští hasiči. Letos se celý den s napětím očekávalo, jestli naopak jindřichohradečtí seberou táborským vítězství na jejich domácí půdě. Jak je však vidět z výsledků družstev, vše dopadlo přesně podle starého přísloví: „když se dva perou, třetí se směje“.

Vendula Matějů
tisková mluvčí
HZS Jihočeského kraje
Sdílet
Přiložené soubory
Soutěž_lezení_HZS_Tábor_2017.pdf zobrazit online PDF 45 kB