Úterý 23. října 2018, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner scott OK

Hasiči minutou ticha uctili památku Jana Odermatta, zemřel při požáru ve Zvoli

Drazí kolegové, hasiči i jejich příznivci. Když jsem nastupoval na pozici generálního ředitele, věděl jsem, že budu muset ve své funkci řešit řadu nepříjemných věcí, jako bude boj o rozpočet, řadu složitých situací typu povodní a dalších. Na všechno jsem byl připravený.

Praha

Na co se připravit nedá a co je v naší práci nejtěžší je, pokud zemře kolega hasič při výkonu svého povolání. Každý hasič při nástupu do funkce slavnostně slibuje, že bude chránit životy, zdraví a majetek, a to i s nasazením vlastního života. Každý hasič toto slibuje dobrovolně s plným vědomím toho, že svůj život zasvěcuje pomoci druhým.

Naší snahou je, aby výcvik a velení při zásazích byly natolik profesionální, aby se podobným tragédiím předešlo. Ne vždy se to ale podaří. Bohužel, i tak zkušený hasič, jakým byl s 24 lety praxe Jan Odermatt, zaplatil za svoji odvahu životem. Jsem přesvědčen, že se nám podaří objasnit okolnosti tragické události.

Přečtěte siPři požáru průmyslové haly v obci Zvole u Prahy se zranil hasič, v nemocnici následně podlehl zraněním

V pátek 17. února 2017 v 7:00 hodin ráno tak hasiči na mnoha stanicích při předávání směn minutou ticha uctili jeho památku.

genmjr. Ing. Drahoslav Ryba
generální ředitel
Hasičského záchranného sboru ČR
Sdílet
Banner hts jirny vole ne žádný slabý 970 OK