Pátek 30. října 2020, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Hasiči z Českého Těšína vyprošťovali řidičku havarovaného auta v Polsku

Jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanice v Českém Těšíně se v sobotu 25. 2. 2017 dopoledne účinně zapojila do odstraňování následků dopravní nehody na území Polska – u polského Těšína. Čeští profesionální hasiči úspěšně vyprostili polskou zraněnou řidičku středního věku z osobního automobilu na střeše.

Operační středisko hasičů bylo o nehodě informováno krátce před půl jedenáctou dopolední. Na základě dlouhodobé smlouvy mezi Moravskoslezským krajem a Slezským vojvodstvím a jejich hasiči o příhraniční spolupráci a pomoci byly ihned vyslány do Polska dvě jednotky HZS MSK – ze stanic Český Těšín a Karviná.

K nehodě jako první záchranná složka (za ČR i Polsko) přijeli profesionální hasiči z Českého Těšína. Z osobního automobilu na střeše (s polskou registrační značkou), který zůstal na silnici, vyprostili ženu pomocí páteřní desky, nasadili jí krční límec a předali polským zdravotníkům. Žena byla při vědomí a komunikovala. Českotěšínští hasiči také použili na uniklé provozní kapaliny na silnici nasákavý sorbent.

Druhá jednotka HZS MSK – z Karviné – dojela k místu nehody v době, kdy zde již zasahovaly dvě polské jednotky hasičů. Proto se mohla vrátit na svou základnu.

por. Mgr. Petr Kůdela
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezské­ho kraje
Sdílet