Úterý 27. června 2017, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner hts jirny vole ne žádný slabý 970 OK

IV. ročník Velké ceny Hořovic ve vyprošťování vyhrálo domácí družstvo územního odboru Beroun

Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje ve spolupráci s územním odborem Beroun pořádal ve čtvrtek 11. května 2017 od 8 hodin na letišti v Tlustici čtvrtý ročník Velké ceny Hořovic, která byla zároveň krajskou soutěží ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel.

Na ploše letiště se divákům představilo osm soutěžních týmů z jednotlivých územních odborů HZS Středočeského kraje, včetně obhájců prvenství z posledního ročníku v roce 2015, kdy se z vítězství radovalo domácí družstvo z hořovické stanice.

Do zápolení o co nejlepší umístění se zapojila i dvě kvarteta profesionálních hasičů z podniků AERO Vodochody AEROSPACE a ŠKODA AUTO Mladá Boleslav. Mimo soutěž se předvedly týmy HZS Plzeňského a Karlovarského kraje a hlavního města Prahy. Z hostujících týmů byli nejlepší pražští hasiči ze Smíchova (směna A) pod vedení ppor. Bc. Jana Kulhánka. Celkově se hasiči z Prahy umístili na druhém místě.

Úkolem čtyřčlenného týmu je ve stanoveném časovém limitu bezpečně a efektivně vyprostit z havarovaného vozu zraněnou osobu. Na vše dohlíží skupina rozhodčích, kteří jsou speciálně zaměřeni na taktiku a techniku zásahu a poskytnutí první předlékařské péče.

Po celý den si diváci mohli na letišti v Tlustici prohlédnout historickou i současnou moderní hasičskou techniku, obdobně jako vozidla a vybavení dalších složek integrovaného záchranného systému. Nechyběl ani stan prevence rizik s programem Hasík CZ a dalšími soutěžemi a kvízy na téma ochrany obyvatelstva a požární prevence.

Kompletní výsledky najdete v příloze článku.

Sdílet
Přiložené soubory
Výsledková listina Hořovice 2017.xlsx zobrazit online XLSX 12 kB
Banner hasičskávyzbrojna 970 OK