Neděle 27. září 2020, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner VIP: Lenzing 970x150 OK

Hasiči odstraňovali spadlé stromy i nebezpečný sníh

Dne 17.2.2009 vyjížděli hasiči na pomoc při odstraňování následků vydatného sněžení v kraji. Profesionální i dobrovolní hasiči byli v úterý opakovaně žádáni o pomoc při odstraňování následků sněžení. Nejčastěji se jednalo o odstranění spadlých stromů nebo sražení nebezpečného sněhu v případech ohrožení.

Dne 17.2.2009 vyjížděli hasiči na pomoc při odstraňování následků vydatného sněžení v kraji. Profesionální i dobrovolní hasiči byli v úterý opakovaně žádáni o pomoc při odstraňování následků sněžení.

Nejčastěji se jednalo o odstranění spadlých stromů nebo sražení nebezpečného sněhu v případech ohrožení. V situacích, kdy nehrozí bezprostřední nebezpečí nabízí hasiči tyto služby za úplatu. V některých obcích pomáhají jen dobrovolníci. Nejvíce zásahů dnes bylo na Vsetínsku.

05:48 – Vlachovice – pomoc hasičů při odstranění spadlého stromu, který zablokoval dopravu na Haluzice. Cestou k místu události hasiči zastavili také u dodávky, která havarovala do příkopu. Řidič nebyl zraněn a velitel zásahu mu nabídl pomoc po odstranění stromu. Hasiči se nemohli dostat až k inkriminovanému místu a část cesty museli dojít pěšky. Strom byl postupně rozřezán a odstraněn.

09:09 – Valašské Meziříčí – výjezd hasičů na pomoc při odstranění nebezpečného rampouchu. Po příjezdu na místo velitel zásahu zhodnotil situaci tak, že nikdo není ohrožen a zásah nebude proveden. Nabídnutá práce nad rámec zákonných povinností a za úhradu byla vlastníkem domu odmítnuta. Majitelka objektu si zajistila odstranění ledu sama.

10:32 – Prostřední Bečva – výjezd hasičů na odstranění nebezpečného sněhu nad vchodem do základní školy. Hasiči nebezpečný sníh postupně odstranili asi po půlhodině zásahu.

12:40 – Ústí – dobrovolní hasiči vyjeli na odsekání sněhu a ledu na mateřské škole, aby zabránili případnému ohrožení dětí.

12:52 – Lidečko – hasiči vyjeli na odstranění stromu, který spadl na hlavní silniční tah I/57. Strom zasahoval asi do poloviny vozovky a omezoval průjezd dopravy. Hasiči postupně strom rozřezali a odklidili. Po dobu zásahu složek integrovaného záchranného systému byla doprava řízena hlídkou policie.


mjr. Ivo Mitáček, Mgr. Bc.
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje


-swo-

Sdílet
Banner MIBAG_2012 OK