Pondělí 28. září 2020, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner WAWRZASZEK ISS Leader OK

Série dopravních nehod blokovala celý den dálnici D1

Dne 20. února 2009 krátce po třinácté hodině jsme přijali tísňovou výzvu na linku 155 k dopravní nehodě na dálnici D1. Podle oznamovatele se jednalo o dopravní nehodu sedmi aut.

Po třinácté hodině jsme přijali tísňovou výzvu na linku 155 k dopravní nehodě na dálnici D1. Podle oznamovatele se jednalo o dopravní nehodu sedmi aut. Zdravotnické operační středisko na místo vyslalo čtyři sanitní vozy ze stanovišť Benešov, Vlašim a Zruč nad Sázavou a Leteckou zdravotnickou záchrannou službu z Prahy.

Záchranáři ze Zruče nad Sázavou ve spolupráci s leteckou záchrannou službou ošetřili těžce zraněného muže, který utrpěl vážný úraz hlavy a byl v bezvědomí. Lékař zraněnému zajistil dýchací cesty a zahájil přednemocniční léčbu, zraněný byl poté letecky transportován do Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích. Dalšího zraněného muže, který utrpěl tupé poranění břicha, středočeští záchranáři předali v benešovské nemocnici. Ostatní účastnící dopravní nehody byli bez zranění. Po vyšetření byli ponecháni na místě.

Ilustrační foto

Na místě zasahovalo i několik jednotek hasičů HZS Středočeského kraje. Z jednoho vozidla bylo nutné vyprostit jednu těžce zraněnou osobu.


Ilustrační foto

Zdroj: ZZS Středočeského kraje


-swo-

Sdílet
Banner mototruck OK