Čtvrtek 26. listopadu 2020, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Požár v chodbě rodinného domu v Jasenné

Dne 21. 2. 2009 v 00:56 hod. byli hasiči informováni o požáru v domě v Jasenné. Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů ze Zlína s jedním zásahovým vozem, kterou posílily jednotky sboru dobrovolných hasičů z Vizovic a Jasenné. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k požáru v chodbě rodinného domu.

Dne 21. 2. 2009 v 00:56 hod. byli hasiči informováni o požáru v domě v Jasenné.

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů ze Zlína s jedním zásahovým vozem, kterou posílily jednotky sboru dobrovolných hasičů z Vizovic a Jasenné. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k požáru v chodbě rodinného domu.

Hasiči v dýchacích přístrojích pronikli do zakouřeného domu a našli místo požáru. Plameny zachvátily elektrorozvody a dále se rozšířily do konstrukcí domu. Hasiči museli postupně požár uhasit a dostat se i ke skrytým ohniskům ve stavebních částech. Při požáru a zásahu nebyl nikdo zraněn. Celý dům museli hasiči odvětrat. Po uhašení požáru také hasiči místnost překontrolovali termokamerou.

Po příjezdu vyšetřovatele hasičů ze Zlína bylo místo požáru ohledáno. Majitelé uvedli, že se kolem půlnoci probudili a zjistili kouř na chodbě. Požárem byli zaskočeni, sami si netroufali hasit a vyčkali na příjezd hasičů.

Příčinou vzniku požáru byla zjištěna technická závada na elektroinstalaci domu. Poškozeny byly jak rozvody, tak i část stavby. Požárem způsobená škoda byla vyčíslena na 100.000 Kč. Zásahem hasičů se podařilo uchránit další majetek domu za 2 mil. Kč.


mjr. Mgr. Bc. Ivo Mitáček
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje


-miw-

Sdílet