Pátek 29. března 2024, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Jihomoravský hasič se zúčastnil Mistrovství Evropy v bojovém umění Taekwondo v Anglii, přivezl dvě medaile

Ve dnech 24. – 30. dubna 2017 se v anglickém Liverpoolu uskutečnilo Mistrovství Evropy v bojovém umění Taekwondo ITF. Na mistrovství se nominoval i člen třebíčského oddílu a příslušník hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje Tomáš Sotolář. Domů si přivezl dvě medaile.

Brněnský hasič z požární stanice Přehrada soutěžil v disciplíně sportovní boj do 78 kg, kde mu nevyšlo první kolo, ve kterém se soupeřem z Bulharska, těsně před koncem prohrál. Druhou disciplínou bylo silové přerážení. Povedly se 4 techniky z 5, a tak se dostal do rozstřelu o druhé místo s dalšími dvěma soupeři. Nakonec z toho byla nešťastná 4. příčka.

Reprezentační tým, jehož členem byl i Sotolář, získal na tomto ME zlatou medaili v disciplíně technické sestavy. V disciplíně silové přerážení se český tým stal vicemistrem Evropy. V týmových bojích české družstvo porazilo reprezentanty z Anglie a následně podlehlo těsně před stupni vítězů ruské reprezentaci.