Středa 30. září 2020, od 07:00 bude sloužit směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner KOMS 970

Požár zničil rodinný dům

K rozsáhlému požáru rodinného domu došlo dnes (23. února 2009) dopoledne v obci Osek na Jičínsku. Profesionální hasiči z Jičína a dobrovolní hasiči ze Sobotky na místo vyjeli dnes v 09:51 hodin. Jednotka dobrovolných hasičů z Jičína zůstala na své základně v záloze.

Územní odbor Jičín

K rozsáhlému požáru rodinného domu došlo dnes (23. února 2009) dopoledne v obci Osek na Jičínsku. Profesionální hasiči z Jičína a dobrovolní hasiči ze Sobotky na místo vyjeli v 09:51 hodin. Jednotka dobrovolných hasičů z Jičína zůstala na své základně v záloze.

Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že hoří v prvním patře rodinného domu typu okál. Dům byl podezděný, jednopatrový s půdním prostorem. Plameny se z prvního patra velmi rychle rozšířily přes stropy do podkroví a na střechu domu. Uvnitř domu hasiči našli hořící propan-butanovou láhev, kterou nechali vyhořet. Hasiči dostali požár pod kontrolu v 11:09 hodin.

Stále probíhají dohašovací práce, hasiči rozebírají poškozené stropy a střešní konstrukci a vyklízejí zničené vybavení domu. Požár se zatím nepodařilo zlikvidovat. Majitel domu odhadl škodu předběžně na 1,5 milionu korun. Příčina vzniku požáru je předmětem dalšího šetření. Při požáru nebyl nikdo zraněn.Foto: hasičská stanice Jičín

Info: HZS Královéhradec­kého kraje

-wap-

Sdílet
Banner Recyklujte s hasiči 970