Pondělí 6. července 2020, od 07:00 bude sloužit směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner VIP: PO-BP 970

Zraněného řidiče museli hasiči z vozidla vyprostit, ve Zlíně – Jaroslavicích zasahovala jednotka z nedaleké stanice

K dopravní nehodě osobního vozidla a dodávky ve Zlíně – Jaroslavicích došlo bezprostředně před devátou hodinou dopolední dne 19. května 2017. Podle oznamovatele zůstal jeden z řidičů ve vozidle zaklíněn. Na místo události byly vyslány dva zásahové automobily profesionálních hasičů z centrální stanice Zlín.

Hned po příjezdu poskytli hasiči zraněnému a zaklíněnému řidiči osobního vozidla předlékařskou pomoc a zafixovali jeho krční páteř.

Pomocí hydraulických vyprošťovacích zařízení pak odstranili sloupek karoserie mezi dveřmi řidiče a zadního spolujezdce, odtrhli zadní dveře a vytvořil prostor pro přístup ke zraněnému a pro jeho vytažení. Při vyprošťování byl zraněný v péči záchranářů, kteří na místo dorazili hned za hasiči.

Po přenesení zraněného do sanity a jeho transportu do nemocnice hasiči zajistili místo nehody, která zcela zablokovala místní komunikaci, zajistili havarovaná vozidla proti vzniku požáru a pomocí sorbentů likvidovali uniklé provozní kapaliny.

Jeden ze zasahujících hasičů také poskytl posttraumatickou pomoc rodinnému příslušníku zraněného řidiče, který se dostavil na místo události.

Řidič dodávky vyváznul z nehody bez zranění.

Ještě před návratem na stanici hasiči místo nehody uklidili.

por. Bc. Libor Netopil
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
Sdílet
Banner MIBAG_2012 OK