Neděle 20. září 2020, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner MIBAG_2012 OK

Při výbuchu v kotelně byla zraněna žena

Obyvatelka bytového domu byla dnes vážně zraněna při výbuchu ve sklepní kotelně v Archlebově na Hodonínsku.

Obyvatelka bytového domu byla dnes vážně zraněna při výbuchu ve sklepní kotelně v Archlebově na Hodonínsku.

Výbuch v kotelně s následným požárem byl hasičům ohlášen ve 14.16 hodin. Krajské operační a informační středisko HZS na místo vyslalo čtyři jednotky hasičů – profesionální jednotku ze stanice v Kyjově a dobrovolné jednotky z Archlebova, Žarošic a Ždánic.

Při jejich příjezdu byla 42letá žena v péči zdravotníků. Ti vážně zraněnou ženu, která utrpěla popáleniny II. a III. stupně, po ošetření na místě převezli na popáleninové centrum Fakultní nemocnice v Brně-Bohunicích.

Požár v kotelně o půdorysu zhruba dva krát čtyři metry hasiči ve 14.48 hodin dostali pod kontrolu a v 15.34 hodin dohasili. Při požáru v kotelně vybuchla dvoukilogramová tlaková propanbutanová láhev. Další dvě propanbutanové lahve o hmotnosti 10 kilogramů se hasičům podařilo ze sklepa před ohněm vynést do bezpečí. Kotelnu také hasiči vyklidili.

Příčinu vzniku požáru zjišťuje vyšetřovatel HZS. Podle dosud získaných poznatků vyšetřovatel jako nejpravděpodobnější příčinu výbuchu s požárem stanovil nedbalost ženy při používání kotle na tuhá paliva. Žena v kotli zatápěla a při následném otevření násypných dvířek zřejmě nastal výbuch.

Výbuch a oheň poškodil elektroinstalaci, přípojky vodovodu, kanalizace a rozvody topení. Byty v domě jsou neobyvatelné. Škodu vyšetřovatel předběžně vyčíslil na 300 tisíc korun. Hodnotu majetku uchráněného zásahem hasičů vyčíslil čtyřmi miliony korun.

por. Mgr. Jaroslav Haid
tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kra­je

Ilustrační foto - skutečnosti uvedené na snímku nemusí ani vzdáleně připomínat skutečnost

-kow-

Sdílet
Banner Stimax.cz 970