Čtvrtek 1. října 2020, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Stimax.cz 970

Pokoj začal hořet od závady na televizoru

Obývací pokoj a další obytné místnosti zachvátil dne 7. 3. 2009 po poledni požár v rodinném domě v Karlíně na Hodonínsku. Hasiči na místo vyjížděli ve 12.58 hodin. Krajské operační a informační středisko HZS k zásahu vyslalo tři jednotky hasičů.

Obývací pokoj a další obytné místnosti zachvátil dne 7. 3. 2009 po poledni požár v rodinném domě v Karlíně na Hodonínsku.

Hasiči na místo vyjížděli ve 12.58 hodin. Krajské operační a informační středisko HZS k zásahu vyslalo tři jednotky hasičů – profesionální ze stanice v Hodoníně a dobrovolné jednotky z Následlovic a Hovoran.

Oheň, který vypukl v obývacím pokoji a rozšířil se na téměř celé obytné prostory domu, hasiči pomocí dvou vodních proudů ve 13.24 hodin dostali pod kontrolu a za dalších 36 minut zlikvidovali. Silně zakouřený dům hasiči odvětrali. V době vzniku požáru uvnitř nikdo nebyl a požár se obešel bez zranění.

Příčinou vzniku požáru byla technická závada na televizoru v obývacím pokoji. Žár a zplodiny hoření silně poškodily také další obytné místnosti a kuchyni přízemního rodinného domu na ploše zhruba 80 čtverečních metrů. Škodu způsobenou požárem vyšetřovatel HZS vyčíslil na 800 tisíc korun. Zásahem hasičů byly uchráněny hodnoty ve výši 1,5 milionu korun.

por. Mgr. Jaroslav Haid
tiskový mluvčí
HZS Jihomoravského kra­je

-miw-

Sdílet
Banner Fireport 970