Pátek 25. září 2020, od 07:00 bude sloužit směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner VIP: Lenzing 970x150 OK

Požár hydraulického oleje a technologického zařízení

V pondělí 9. března v 19:36 hodin byl na tísňovou linku HZS Středočeského kraje ohlášen požár hydraulického oleje v areálu kladenských hutí Poldi. Krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje vyslalo na místo události jednotku profesionálních hasičů ze stanice Kladno se třemi cisternami, automobilovým žebříkem a vyšetřovatelem, dále byly na místo požáru vyslány dvě jednotky dobrovolných hasičů ze Pcher a Hřebče se dvěma cisternami.

V pondělí 9. března v 19:36 hodin byl na tísňovou linku HZS Středočeského kraje ohlášen požár hydraulického oleje v areálu kladenských hutí Poldi.

Krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje vyslalo na místo události jednotku profesionálních hasičů ze stanice Kladno se třemi cisternami, automobilovým žebříkem a vyšetřovatelem, dále byly na místo požáru vyslány dvě jednotky dobrovolných hasičů ze Pcher a Hřebče se dvěma cisternami.

Po příjezdu hasičů na místo události v 19:42 hodin bylo provedeným průzkumem v dýchací technice zjištěno, že se jedná o požár hydraulického oleje a technologického zařízení pod elektrickou obloukovou pecí. Zásahová jednotka hasičů vyčkala na odborné odpojení elektrického proudu a poté zahájila hasební zásah pomocí dvou útočných proudů s těžkou pěnou.

Po lokalizaci požáru ve 20:11 hodin byla ochlazena olejová nádrž a následné odvětrán objekt za pomocí přetlakové ventilace. Požár byl zcela zlikvidován ve 20:47 hodin.

Místo požáru bylo ohledáno vyšetřovatelem hasičů. Příčina vzniku požáru je v šetření, jako nejpravděpodobnější příčina se však jeví odlétnutí žhavé okuje do prostoru pod hydraulickou pístnici, kde byla nahromaděna mastnota, prach a hydraulický olej. Škoda vzniklá požárem činí 100 tisíc korun, uchráněné hodnoty zasahujícími jednotkami hasičů se vyšplhala okolo 1 milionu korun.

Foto: nprap. Jakub Štross

info: Lukáš Vejvar
Oddělení ZPP Kladno


-swo-

Sdílet
Banner Dobráci sk